Moderná doba priniesla mnoho výdobytkov, medzi ktorými je aj náhrada za papierové knihy v podobe elektronických kníh. Podľahli im najmä náruživí čitatelia a všetci tí, čo sú na cestách, dochádzajú a využívajú čas. Elektronickú knihu skrytú do tašky, do vrecka alebo do kabáta, naozaj zmestí ktokoľvek kedykoľvek a čo je nespornou výhodou, kým v taške máte váhu knihy ťahajúcu ju k zemi celú, elektronická čítačka môže mať v sebe aj 800 000 kníh a váha je tá istá.

eBook

Nuž ale pre niekoho je čítačka investícia navyše, respektíve pre niekoho môže byť rozdiel mať mobil a čítačku, alebo mobil. Inteligentný telefón – smartphone zvládne funkciu čítačky, chce to len nainštalovať bezplatnú aplikáciu, mať svoje bezplatné konto a získať adresu, kam si môžete všetky svoje knihy poslať. Ako to prebieha a ako si z mobilu spravíte zadarmo čítačku e-kníh?

Stiahnite si Wooky

Azda najlepšie zabezpečená platforma pre čítanie elektronických kníh je Wooky. Bezplatná aplikácia vám zobrazí po inštalácií okno pre prihlásenie. Prihlasovacie údaje si zadáte tie, ktoré ste pred tým použili na iBux.sk v registrácii. Dostanete sa hneď do prostredia čítačky, kde sa vám zobrazia knihy, ktoré ste si už kúpili, poslali, alebo Vám ich poslal niekto iný. Aby ste si mohli posielať dokumenty vo formáte DOC, DOCX, či PDF priamo do čítačky z emailovej adresy, potrebujete si nastaviť vo svojom účte na iBux.sk povolenú adresu. To preto, aby vám predsa niekto hocikto neposlal nejaký vírus.

Novú povolenú adresu nastavíte: v časti http://ibux.sk/index.php?pg=2&action=upload , pričom inak ide o NASTAVENIA –> NAHRAŤ VLASTNÝ DOKUMENT a druhá polovica intro obrazovky obsahuje formulár pre pridanie adresy.

UPDATE: január 2020: radi by sme aktualizovali informácie a upozornili na zlúčenie obchodu ibux.sk s obchodom bux.sk. Informujeme o tom v nasledovnom článku.

Kniha sa dá rovno kúpiť

Buď cez mobil, alebo priamo na stránke na počítači sa po prihlásení môžete zdržať aj nákupmi knižných noviniek, či starších kníh. Zaujímavosťou je, že za pár centov si môžete kúpiť aj denné novinky, skrátka dennú tlač, denníky, po ktoré nemusíte do stánku a aj tak si ich prečítate. V prípade ak zvažujete sťahovanie e-kníh bezplatne, určite stojí za pozornosť tento článok, alebo malé varovanie o pirátskom sťahovaní.

Vyskúšajte aj Kindle

Amazon Kindle je svetovo najpoužívanejší systém na čítanie elektronických kníh. Aplikácia Kindle Reader je bezplatná pre iOS ako aj pre android. Je jednoduchá, hoci pridávanie povolenej adresy je neuveriteľné, komplikované a nepraktické. Na to, ako veľmi je človek odkázaný na povoleného predajcu a odosielateľa, je až zázrak, prečo to nefunguje oveľa jednoduchšie. Kindle je presne popísaný v rámci postupu v tomto článku na zn.sk.