Vo svete hardware a zábavy sme si už zvykli na rôzne zaujímavosti, no naposledy nás prekvapilo štúdio Disney a jeho Disney Infinity. Známa dielňa na slávne rozprávky a postavičky totiž vytvorila niečo, čo neskúsila žiadna iná “dielňa” svetovej filmovej zábavy. Viacero postavičiek zo svojich titulov obsadila do jednej hry. Nie, nejde o niečo na spôsob DC alebo Marvel komixových postáv v jednej hre, ale o postavičky známe z rôznych žánrov, filmov, aj animovaných srandičiek do jednej veľkej hry celkom iným spôsobom, než sme kedykoľvek doteraz videli. Nuž a kým vo väčšine hier máte na výber rôzne postavičky priamo hre, Disney Inifinity vás prekvapí fyzickým výberom postavičky. S niečím takým sme sa zatiaľ nestretli a preto možno ani vy presne nerozumiete tomu, čo si máte predstaviť pod fyzickým výberom postavičky.

Disney Infinity game

Kapitán Sparow, vyberám si teba
Stručne povedané, vyberiete svoju postavičku z krabice a postavíte ju pred televízor na podstavec. Práve táto postavička sa následne zobrazí v hre samotnej. Umožňuje to práve podstavec spojený s konzolou a čip v podstavci každej jednej postavičky, ktorá do konzoly odošle údaj o tom, aká postavička bola doň postavená. Ide tak výnimočne o konzolovú hru, a zároveň aj o zberateľskú záležitosť, pretože výber postavičiek z celého sveta Disney je naozaj veľmi bohatý a nie sú hneď všetky súčasťou hry. Ak máte teda radi len niektoré príbehy a konkrétne postavičky, môžete si ich obstarať samostatne v rôznych obchodoch. Celkom jednoduchá koncepcia, aj technológia, no originálna myšlienka, ktorá je výnimočne v hernom svete ovplyvnená vašimi fyzickými zmenami viac než len na krok – kúpiť hru v obchode a vložiť ju do mechaniky. Infinity prináša možnosť vyberať postavy fyzicky.

Postavičky a ich výber
Ak tomu správne rozumieme, postavičky od Disney a Pixar vychádzajú priebežne už od minulého roka. Kým boli známe prvé postavy a edície, dnes sa pokračuje vo výrobe ďalších. U dodávateľa do SR a ČR spoločnosti Comgad totiž nájdete aj poznámku predobjednávka pri takých nových postavičkách ako Anna a Elsa z novšej rozprávky Ľadové kráľovstvo, postavy z u nás menej známeho seriálu Phineas & Ferb, alebo edícia troch dievčat v jednom balení a to Vanellope, Violety z rodinky Úžasných a Lociky zo Zlatovlásky. Už od minulého roka je však v predaji bohatý výber postavičiek. Tak napríklad v samotnej edícií priamo s Infinity základňou a hrou je Pán Úžasný, Jack Sparrow z Pirátov z Karibiku a modrý chlpatý Sulley z Príšeriek s.r.o. Mimo nich sú samostatne dokupovateľné postavičky zo série Autá, Piráti z Karibiku, Toy Story, Osamelý jazdec, no tiež postupne s mnohými inými. Práve rôznorodosť postavičiek a nakoniec zrejme aj herného prostredia, kde sa jednotlivé postavy objavia, je možné hovoriť o pomerne bohatých možnostiach a dlhej hrateľnosti. Mimo postavičky sú hráčom k dispozícií aj akési mince, ktoré fungujú podobne ako postavičky a tie sprístupňujú špeciálne schopnosti.

Táto zábavka vychádza pre konzoly PS3, XBOX 360, 3DS, alebo Nintendo WiiU
Ideálne pre deti od 7 rokov, ktoré milujú Disney rozprávky a dokonca konkrétne postavy
Na Slovensko dodáva COMGAD, k dispozícií u predajcov hier.

Slovenské fanúšikovské stránky práve u nás
Jedny z mála fanstránok venovaných hre vznikli práve pod nami na 1Q.sk. Na Slovensku vlastne jediné a celkom prvé stránky, ktoré približujú oveľa viac ako hlavný popis distribútorov, celú hru, popisy a vlastnosti jendotlivých postavičiek a mnoho iného. Radi vás privítame na stránkach hráča hry Mateja, s ktorým sa podarilo dotiahnuť stránky do realizovateľnej podoby. Viac už nájdete mna adrese fanstránok http://disneyinfinity.1q.sk