Titul najchybovejšej stránky na svete v pomere k jej popularite by nepochybne mal získať Facebook. Ten nie len že opakovane zažíva rôzne výpadky a problémy s pripojením na rôznych miestach sveta, niektoré chyby a bugy, ako sa označujú problémy v software a v počítačoch, sú aj niekoľko mesiacov nevyriešené. Tu je krátky prehľad materiálu, ktorý som zbieral od 14. júna 2012 a medzičasom sa z väčšieho množstva problémov vyriešili len 2. Ale jeden z tých, ktorý je opravený a občasne sa znova objaví pripájam hneď ako prvý popísaný problém.

Polohovanie veľkej fotografie
Vaše facebook stránky, alebo aj profil už poznajú na šialenej a nepraktickej časovej osy možnosť zobraziť jednu fotografiu v dlhej širokouhlej podobe na šírku dvoch bežných nástenkových stĺpcov. Je tam aj možnosť nastavenia presne polohy obrázku. Na čo do šľaka Facebook vôbec túto voľbu dáva medzi nastavenia, keď si nedokáže nakoniec potrebnú polohu zapamätať?

Facebook chyby

Postovanie na nástenku nie je možné
Na naše stránky sme chceli zverejniť jeden z článkov. Facebooku zhaslo tlačidlo pridania príspevku. Opätovný pokus s vydaním iného článku spravil to isté. Tento problém sa opakuje niekedy najmä vo večerných hodinách. Ako potom vydať článok? Nijak, jedine čakať, až sa Facebook zas na nejaký čas spamätá.

Facebook chyby

Zadaj protispamovú ochranu
Zadávanie rôznych zmutovaných kódov, aby ste systém presvedčili, že nie ste spambot, je známe dnes každému užívateľovi internetu. Tabuľka vám ponúkne znaky a písmená, ktoré je potrebné prepísať vedľa. Predstavte si, že chcete poslať súrne správu kolegovi, ktorý zaspal doma. Jediný kontakt máte cez facebook a tak píšete. Pri odoslaní sa objaví tabuľka, že musíte prepísať kód. Nuž teda ho prepíšete a objaví sa ďalšia…. a ďalšia… a ďalšia…. čo to do pekla Facebook vlastne chce? Neustále máte pred očami „Zadaný text se neshoduje s originálem. Zkuste to znovu.“ Dal by som ruku do pece za správnosť mnou zadaných údajov.

Facebook chyby
Facebook chyby
Facebook chyby
Facebook chyby
Facebook chyby
Facebook chyby

Nahrávanie prílohy donekonečna
Jeden z najslávnejších problémov aj v USA. Nahrávanie prílohy do správy, ktorá môže mať pokojne len neuveriteľných pár kilobajtov, ale nahrávanie trvá nekonečné minúty, či viac než hodinu. Neskutočne absurdná a strašná amatérska chyba toho, čo vytváram nahrávanie súborov. Pomoc!

Facebook chyby

Prídete na facebook stránky a tie sú prázdne
Facebook dokáže jeden trik. Prídete na svoje stránky a na nich chýba celkom všetok obsah. Zostalo len okno pre písanie nových príspevkov, pridanie na facebooku s dátumom a niekoľko čísiel, ktoré nie sú ani reálne. Chýba akýkoľvek príspevok, či stránka. Takto sa otvárajú mnohé stránky, najmä však adminom tie ich vlastné. Nie len tie naše ale aj v Českej republike a v Holandsku majú rovnaký problém.

Facebook chyby

Vznikalo v spolupráci s redaktormi Zaujimavosti.net