Hackri v posledných týždňoch aj pomocou atuomatických systémov vtrhnú do vášho webu, vydajú neznáme články a ničia tým hodnotu stránok. Vytvoria prienik pomocou uhádnutého hesla a vy si to možno ani nevšimnete, ak sa stránkam nevenujete denne. Uhádnuť heslo pritom pre mnohých ani nie je problém. Najmä, ak sa používa jednoslovné a jednoduché. Script háda z rôznych IP adries zopár pokusov v prieehu hodiny, alebo dňa. Keď sa to podarí, okamžite začína proces pridávania cudzích článkov.

spamové príspevky

Internetový odpad na vašom webe

Bezcenný spamový balast bez obrázkov vám následne na stránky pribudne a ak o tom neviete, celý čas prezentujete cudzí obsah. Ten pritom v súčasnosti nevydávajú v podobe, ktorá by mala potopiť obsah, či ponížiť vašu osobu. Aktuálna hrozba vydáva články plné reklamy, kľúčových slov a odkazov inam. Aj preto by malo pre každého majiteľa WordPressu týchto pár rád:

  1. Heslo si zmeňte a využite veľké a malé písmená, prípadne číslice a špeciálne znaky. Myslite na prípady, kedy budete musieť špeciálne znaky použiť pri prihlasovaní cez mobil.
  2. Nepoužívajte ako hlavný účet “admin”. Odporúča sa zmeniť. Dá sa to jednoducho vytvorením iného účtu, nastavením právomocí na Administrator, odhlásením a prihlásením pod nový účet. Následne prejdite k používateľom, označte účet “admin” na zmazanie a následne vyberte možnosť presunu článkov pod nový účet.
  3. Nainštalujte si plugin, ktorý notifikuje na email pokusy uhádnutia hesla. Napríklad WordFence.