Český Gigaserver už pred niekoľkými mesiacmi začal predávať webhostingový balíček EXTRA, čím v podstate svojim klientom a aj novým klientom naozaj ponúkol niečo extra. 10 GB priestoru, neobmedzený email, doména k tomu a rozsah služieb, ktoré fungujú, keď to potrebujete. Využívame ho aj my a aj preto môžeme zhodnotiť niekoľko výhod. Tie ocenia najmä tí, čo hľadajú za jednu dobrú cenu viacero služieb, podporu a menej komplikácií napríklad pri webe postavenom na WordPresse či na čomkoľvek inom.

Doména je už v cene a neobmedzený email k tomu

S balíkom vám zaregistrujú novú, preregistrujú staršiu od iného poskytovateľa, alebo predĺžia na ďalšie obdobie vašu .CZ doménu a tá je tak súčasťou celého balíka. Prípadne to isté ponúknu aj v rámci inej domény, no musíte webhosting osloviť a požiadať. Pri cene 817 CZK na rok, čo je niečo okolo 30 EUR (platiť môžete aj v EUR), je to výborná cena. Môžeme tak hovoriť o bezkonkurenčnom balíčku. Potešujúco pôsobí aj neobmedzená emailová schránka. Schránok pritom môžete mať na jednom účte viac.

Kvality a iné kvality

Hosting má mnoho výhod, ktoré osobne využívame už od roku 2006 po prechode od Szm.com. Tie najhoršie skúsenosti vystriedali len tie najlepšie. V porovnaní s hostingom od Banan.cz, ktorý v tom čase pôsobil a tiež s ním neboli dobré skúsenosti pôsobil Gigaserver ako nenápadný bojovník na poli hostingov. Aj dnes má niečo naviac. Pôsobí prehľadnejšie a jasnejšie, než G-hosting, či iné služby. Má prehľadnú administráciu a umožňuje mnohé nastavenia zo strany administrácie. Opakovane využívame na Gigaserveri možnosť objednať už najmenší tarif, ktorý má vždy plnú podporu MySQL a všetkých PHP a ďalších podpor. Už najmenší projekt tak mohol fungovať s celou databázou. Bezplatnou službou sú smerovania DNS, či smerovania domén do poddomén. Keď si za túto banalitu pred rokmi SZM.com účtovalo nemalé sumy, Gigaserver s takouto samozrejmosťou v tom čase neúčtoval nič z absurdností, ktoré dnes už nie sú absurdnosť, ale skôr zlyhanie. Pri balíčku EXTRA nachádzame všetko, čo k práci potrebujeme.

  • neobmedzene účtov pre MySQL,
  • neobmedzene FTP prístupov,
  • poriadny a neobmedzený email
  • nasadenie inde kúpeného certifikátu SSL bezplatne
  • podpora aktívna neraz aj cez víkendy
  • prehľadná administrácia a viacero nastavení, ktoré zvládnete sami, napríklad aliasovanie domén.
  • memory limit 256 MB, avšak Gigaserver umožňuje zvýšiť konkrétny jeden parameter podľa potreby a cenu vypočítajú alikvotne.
  • služby celkovo na dobrej úrovni s dobrou dostupnosťou

Vzhľadom na to, že v súčasnosti využívame celkovo až 5 rôznych hostingov v troch krajinách, už vieme porovnávať jednotlivé služby. Gigaserver vás neobmedzuje s jedinou doménou na jedinom hostingu. Tým pádom sa v našom úzkom výbere dostáva aj v pomere s cenou a ľahkosťou všetkých fungovaní a nastavení na prvé miesto.
Balíček presnejšie popisujú samostatné stránky: https://www.gigaserver.cz/extra/