Hosting

Letný test hostingu: Absolútne najlacnejší hosting pre drobné stránky

Neraz človek realizujúci svoje projekty na internete potrebuje hosting. Lenže občas príde klient, ktorý chce mať svoj blog so svojimi názormi a nechce za stránky dať veľa. Alebo vy potrebujete priestor pre stránky o ktorých sami nie ste presvedčení, či budú fungovať dlho. Stačí jednoduchý systém wordpress s jediným emailom (potrebujeme teda databázu a minimálne jeden email), zároveň s FTP pripojením a spojením s jedinou doménou (žiadne potrebné aliasy, ani domény 3. rádu). Nájsť hosting pre naozaj veľmi malé stránky s hostingom do 100 MB, kde by mohol projekt s neistou budúcnosťou, tvrdý oriešok. Zadaním hľadania do Google ešte nemáte vyhraté, keďže skôr pomôže platená reklama okolo hľadaných výrazov. Každý sa pchá na popredné miesta s výrazmi „najlacnejší“ no pri troche logickej fylozofie každému napadne, že „najlepší“ môže byť len jeden. To pochopiteľne marketing každého z nich nezaujíma. Nájsť reálne najlacnejší je umenie. Hľadali sme preto hosting pre malé projekty za vás a po niekoľkých rokoch sme nezistili veľa nového.

Kritériá pre hľadaný hosting
Hľadáme min. 50 MB, max 100 MB hosting, 1x databázu pre redakčný systém, 2x emailovú schránku s maximálne postačujúcim priestorom 50 MB.

1. premiumhosting.sk
Poskladajte si hosting podľa seba – s takouto možnosťou prišlo hneď niekoľko služieb. Umožňujú tak vybrať presnú veľkosť schránky pre poštu, presnú veľkosť hostingu, počet databáz, schránok a ďalšie funkcie. Premiumhosting.sk bol prvý, ktorý s apodairlo nájsť a ponúkal túto možnosť, kde je k dispozícií výber veľkosti priestoru, počet emailov a databáz. Premiumhosting si pýta za 100 MB priestor 0,2 EUR. Menej zadať nemožno. Emaily dva, no nemožno zadať počet 0. Inak cena jedného je 0,2 Eura, potom dvoch 0,25 Eura. Databázu je možné vypnúť, no potrebujeme aspoň jednu. Výsledná cena je 0,85 Eur za mesiac, ročná platba je 10.2 EUR, no stránky neuvádzajú či ide o cenu s DPH alebo bez DPH na viditeľnom mieste. Informáciu sme nakoniec našli celkom dole na stránkach. Ceny sú bez DPH.
Link: https://www.premiumhosting.sk/hosting/mini/

2. exohosting.sk
Exohosting patrí medzi známe hostingu u nás. Aj u nich je možné nájsť detailný výber toho, čo presne chcete. Produkt nazývajú puzzle hosting. Pre web je možné vybrať aj potrebné minimum 50 MB, aj o niečo menej, či viac. Automaticky potom stúpa cena na ukazovateli ceny. Pri minimálnej konfigurácií a teda našich kritériách ide o cenu 0,65 EUR za mesiac. Aj tu sa až celkom dole nachádza informácia o tom, že všetky ceny sú bez DPH. Ročne teda ide o platbu 7,8 EUR bez DPH
Link: http://www.exohosting.sk/webhosting/puzzle-hosting

3. websupport.sk
Hosting láka na hosting už od 0,50 EUR, čo je výborná cena a určite lákavá. Aj tu je možnosť s posuvníkmi vybrať presnú konfiguráciu. Cenu 0,50 EUR získate pri hostingu 50 Mb a bez žiadneho emailu. Pokiaľ je uvádzaná informácia správna, databázy by mali byť neobmedzené. Samotná kalkulácia pritom zobrazuje cenu 0,40 a nič viac, čo je zvláštna matematika ak počítame 0,40 EUR plus 0,00 EUR ako 0,50 EUR. Celková cena by mala byť 6 EUR. Stále je to však cena bez DPH, ako sa ukáže neskôr v objednávke.
Link: websupport.sk

smallhosting websupport

4. elbiahosting.sk
Hosting prevyšujúci zadané parametre by prevyšoval a spĺňal hosting Elbiahosting.sk. Jeho požiadavka však je, aby doména bola cez nich. V prípade, že už doména funguje a nechcete ju prenášať, je to trochu problém. Ak však registrujete doménu zároveň s hostingom, potom pri EU doméne ide o cenu 7 EUR bez DPH a s DPH 8,4 EUR čo vôbec nie je zlé, prípadne pri doméne SK ide o cenu 12,4 bez DPH a 14,88 EUR s DPH. Hosting pritom ponúka 0 aliasov, spojenie len jednej domény, neobmedzene poddomén, priestor 200 MB, ftp 1x, email je presunuteľný na Gmail, pretože má 0 MB.
Link: elbiahosting.sk

5. gigaserver.sk /.cz
Gigaserver je česká spoločnosť. K nej sa opakovane vraciame, keďže má dobré balíčky aj pre projekty, kedy nie sú peniaze nazvyš, ako sa dá otvorene nazvať aj tento prípad. Najmenší hosting majú 15 MB, no v našom prípade spĺňa požiadavky tarif Praktik s 100 MB. Cena bez DPH je českých 10 Kč. Emaily nie sú obmedzené. Subdomény nie sú taktiež nijak obmedzené a aliasy tiež nie. Databáz získate ihneď 5 bez žiadnych okolkov, prípadne FTP loginov pre prípadných ďalších prispievateľov, či technickú podporu (kamarát na telefóne) tiež 5x. Kapacita emailovej schránky by mala byť okolo 200 MB čo celkom postačuje. Aj my hostujeme na Gigaserver.cz a hoci máme záujem na tom, skúsiť aj niečo iné, aj mnohí iní chcú vedieť odporúčanie najnižšej ceny a rozsahu služieb. Opakovane pritom vyhráva Gigaserver, či chceme alebo nie. Nahráva mu fakt, že nech chcete akékoľvek služby rozširovať a kapacity zväčšovať, tu už máte niektoré služby vo väčšom počte rovno a nie ste obmedzovaní. Znalosti a odbornosť začínajúcich majiteľov blogov a stránok často nedovolia odhaliť príčinu zlyhaní a problémov. Cenník spoločnosti je len v CZK, no pri registrácií hostingu či domény je možné zadať platby v EUR, kedy je prepočet automatický. V tomto prípade je cena za hosting 100 MB vo výške 5,16 EUR bez DPH. Aktuálne pre 12. august 2013.
Link: gigaserver.sk

Pokiaľ už máte svoju doménu, pri rozsahu služieb a cene je voľba jasná. Hľadáme však naďalej.

You may also like

More in:Hosting