Máte facebook stránky a radi by ste ich tiež pridali do nejakého katalógu podobne, ako sa pridávajú stránky s klasickou doménou? Jedno miesto sme pre vás pripravili. Hoci to bolo v pláne už v marci tohto roku, nejakým zázrakom sa na to podarilo zabudbnúť, no predsa len si vám dovoľujeme predstaviť facebookstranky.1q.sk, katalóg facebook stránok. Rozposlali sme pozvánku niekoľkým miestam, partnerom, priateľom, kontaktom s ktorými sme už niečo mali, aby si aj oni pridali svoje stránky, ak majú záujem.

Prečo vlastne?
Ak chce niekto podporiť svoje facebook stránky, má možnosť len postovať odkaz niekam na fóra, do svojej vlastnej stránky, alebo opäť na facebook. Katalóg čisto facebook stránok neexistuje. Teda až na tento a teda až na sieť piatich ďalších, kde sa táto možnosť pridala. Podmienkou prijatia odkazu na vaše stránky na facebooku je pritom len uvedenie odkazu na katalóg na konkrétnej pridávanej stránke. Tým je vzájomná podpora kompletná. Pri pridaní si v každom prípade prečítajte stručné podmienky. Nejde o nejaký závratný nástroj, no v každom prípade ide o ďalšie miesto, kde je možné svoje stránky propagovať. Bezplatne.

Ďalších pár miest
Internetové katalógy stránok, ktoré sú voľne dostupné, majú často mnoho pravidiel, ktoré zakazujú pridávať podstránky, konkrétne články a podobne. Je to pochopiteľné, lebo chytrákov s predajom oblečenia a ubytovania je naozaj mnoho a nikdy nepochopia, že pridanie webu je pridanie webu. Každý jeden správca katalógu teraz istotne vie, o čom je reč a každý jeden chytrák sa v tom tiež zrejme našiel. Práve toto obmedzenie nútilo vždy správcov katalógov nastaviť obmedzenia, prípadne vôbec nepotvrdzovať podobné stránky. Ale keďže facebook stránkam sa patrí niečo takéto vytvoriť, aby aj ony mali priestor pre prezentáciu, rozhodli sme sa pridať do nášho katalógu, ale aj do katalógov bližších priateľov, ktorí si spravujú svoje vlastné, pridať možnosť potvrdenia Facebook stránok.