Na Facebooku nie každý je nadšený, ak je označený na fotografii, či v príspevku v spojitosti s tým, čo s kým kedy. Facebook ako keby veľmi potreboval mať jasno v tom, čo plánujete a s kým. Nie každý sa priznáva a má chuť zverejňovať. Stačí tak jeden zo skupiny, aby to priznal a Facebook má jasno. Stretnutie osoby “A” s ostatnými sa prezradí ešte jednoduchšie. Stačí ak osoba “A” použije zavináč a vyberie si z pomedzi ľudí, ktorí mu vybehnú ako zoznam priateľov.

V textových oknách pre komentovanie a písanie tak mimo HASH TAG tvorený mriežkou # funguje naplno aj zavináč @. Po jeho napísaní vám zobrazí zoznam osôb, no funguje aj písanie mena. Stačí jediné písmeno. Použitie zavináču pritom nebojuje s inou funkciou. Bežný email by totiž mal pred zavináčom login schránky adresáta.

Pre odporcov Facebooku ďalší klinec do rakvy

Odteraz je možné očakávať, že označovanie ľudí na fotkách a na ďalších príspevkoch bude oveľa jednoduchšie. Nie každý je pritom nadšený, ak je spájaný práve na Facebooku. Paranoja z informovanosti najväčšej sociálnej siete je pre niekoho opodstatnená. Najmä ak jednotlivci nedokážu odpustiť spoluprácu s tajnými službami a fakt, že Facebook sliedi v osobných dokumentoch a odkazov, či súboroch, ktoré zdieľate.