Praktické

Ako si vytvoriť vlastnú stránku, či fanstránku na Facebooku

Ako vytvoriť stránkuFacebook umožňuje vytvárať profily pre osoby, no veľmi rýchlo umožnil vytvárať aj záujmové okruhy z ktorých sa postupne vytvorili stránky záujmové, klubové, názorové, či firemné. Ak chcete vytvoriť svoju vlastnú stránku na Facebooku, musíte mať jasno v tom, čo na nej chcete ponúkať. V súčasnosti sa dá na takých stránkach slušne zarobiť. Existuje totiž množstvo špekulantov a podvodníkov, čo svoje stránky vybudovali na rôznych nekalých súťažiach bez existencie cien, iPhonov, alebo vďaka vymysleným hoax správam. Dnes s počtom fanúšikov nad 10 000 si môžu dovoliť ponúkať reklamu. Po stránkach však siahajú aj ľudia s vlastným obchodom, klubom, vlastnou hudobnou kapelou, alebo len nadšenci pre niečo, čomu sa na Facebooku nikto nevenuje. Svoj vlastný klub a názorový smer si môžete vytvoriť veľmi hravo. Jednoducho kliknete na hocijakej stránke hore vpravo vedľa hlavnej hornej grafiky tesne pod vašim menom na tlačidlo CREATE PAGE, alebo VYTVORIŤ STRÁNKU.

Tu je niekoľko krokov, ktoré by ste mali zvládnuť pri výrobe stránky:

  1. Prejdite na hocijakú stránku, nie udalosť, trebárs Androidak. Tam kliknite na tlačidlo VYTVORENIA STRÁNKY.
  2. Vyberte si druh stránky, pričom venujte veľkú pozornosť tomuto výberu. V prípade, ak vyberiete stránke zlú kategóriu, dá sa to ešte zmeniť. No zlý výber môže spôsobiť niekoľko komplikácií, prípadne nemožnosť ľudí vás vyhľadať.
  3. Vyberte názov a vyhnite sa šialenostiam, prípadne označeniam slovom, ktoré je na Facebooku na stovke ďalších stránok. Význam tých vašich totiž celkom padne a nebude vyhľadateľný.
  4. Po vytvorení stránky by ste mali mať pripravenú grafiku a pozvať prvých priateľov. Pre titulnú fotografiu potrebujete najlepšie formát kocky, čiže aspoň 300×300 až 1000×1000, pre čo najlepšie zaistenie zobrazenia všetkého, čo na grafike máte. Myslite na to, že malá ikona už text v čitateľnej podobe zobrazí len ťažko. Veľká grafika na vašich stránkach nesmie obsahovať podľa oficiálnych pravidiel značky, webové adresy a podobne. Napriek tomu to všetci porušujú. Jej rozmery sú 851×315. Nechajte si na nej voľné miesto v ľavom dolnom rohu vo veľkosti obdĺžnika 222 x 122, keďže na tomto mieste sa nachádza hlavná ikona stránok.
  5. Vyhnite sa vykrádaniu oficiálnych miest a stránok. Neautorizované použitie fotografií môže viesť k trestnému postihu, pokiaľ dôjde k porušeniu autorských práv, prípadne dokonca obohatenie sa, ak ide o komerčný subjekt. To, čo je v Googli nie je nikdy zadarmo, obrázky už vôbec nie. Napriek faktom a prítomnosti práv sa i tak veselo vykráda a na podobné rady každý z vysoka kašle.
  6. Získavajte si fanúšikov originálnymi príspevkami, najlepšie vlastným obsahom, prípadne vyvolávajte záujem zaujímavými témami a zaujímavými článkami z internetu. Tým získavate označenia „páči sa mi to“ a zdieľania. Práve toto vytvára viralitu, ktorá je pre vaše stránky to najdôležitejšie.

Prajeme príjemné začiatky.

V prípade, ak hľadáte profesionálne vytvorenie a správu stránok pre organizácie a firmy, kontaktujte nás na info @ 1q.sk, prípadne ak potrebujete pomoc a ste bezradní pri výrobe svojej stránky.

You may also like

More in:Praktické