Známy nemecký výrobca elektroniky Rollei, ktorý už má za sebou niekoľko cenovo dostupných modelov športových kamier, predstavil aj ďalšiu alternatívu s lákavými vlastnosťami, akými sú určite 12 megapixelový fotoaparát a 4K kamera. Model RolleiActioncam 420 sa na trhu prezentuje v podobnom duchu ako GoPro. Takmer by dokonca vyzerala ako kópia, zachováva si však svoje ojedinelé znaky, ktoré Rollei odlišujú. Jej škatuľka má priehľadnú nadstavbu v ktorej je prezentovaná vystavená kamera vo vodotesnom obale s pevným ukotvením sponou do podstavca a vedľa vynikajú hodinky? Lepšie pomenovanie by bolo určite diaľkové ovládanie fungujúce na princípe WIFI. Počas jazdy bicyklom si tak môžete hravo navoliť nakrúcanie, alebo fotografovanie, záleží od danej potreby a netreba skladať prilbu a šmátrať po gombíkoch hore.

Rollei Actioncam 420

Obsah balenia:
Balenie obsahom prezentovaným v priehľadnej nadstavbe s výklopným zavesením nekončí. Vo vnútri v škatuli sa nachádza hrubý manuál, niekoľko držiakov, nálepkové držiaky pre surf, alebo skateboard značky M3, ktoré ako je známe patria medzi najlepšie na trhu. Súčasťou je aj náhradná batéria, čo nie je vôbec zvykom a je to veľké plus pre tento model.

Prednosti a ťaháky
Kamera má na svojom spodku závit pre namontovanie na trojnožky a statívy. Na pravej strane je port pre MicroSD karty a na opačnej sa nachádzajú porty pre pripojenie káblov HDMI a USB. WIFI je funkcia, ktorou sa prístroj pýši a využíva k tejto funkcii diaľkové ovládanie na suchý zips na spôsob hodiniek. Kamera nakrúca 1080p Full HD video a zvláda aj video 4K (3840×2160 s 10 fps), fotoaparát má 12 megapixelov. Vo vode sa s ňou môžete potápať do hĺbky 40 metrov a keď to preženiete, nemalo by vadiť ani tých 50 metrov, no pozor na tlak vody. Wifi funguje na vzdialenosť max 10 metrov, vo vode sme ešte vzdialenosť netestovali. Rozsah má slušný, aj keď vlastne štandardný 170°.

Práca s ním
Práca s kamerou je jednoduchá. Zapína sa klasicky ako GoPro, silným pridržaním hlavného tlačidla. Vpredu je prepínač režimu foto alebo video. Jeho dlhším pridržaním sa aktivuje WIFI spojenie. Na boku sú smerové tlačidlá. Kamera si vystačuje s režimom FOTO a VIDEO. Nič iné ani nepotrebuje. Má funkciu neustáleho nahrávania, čo využijete, ak je kamera používaná ako autokamera či kamera pre záchranné zložky. Má tiež schopnosť nahrávania spomaleného videa.
Kamerka má pevné diely, vo vodotesnom kryte kamera sedí, nehrká, neposunie sa ani o milimeter. Jej výhodou je, že pre podobnosť s GoPro je možné použiť rovnaké diely aj na Rollei, znamená to teda to, že si môžete kameru nasadiť na ramená, teleskopické tyče, držiaky a spony aké používa GoPro. Ak ste prišli o GoPro a zostala vám výbava, pri tomto poriadnom prístroji získate adekvátnu náhradu s dobrým rozsahom a kvalitou.

Každý používateľ bude nadšený z funkcie spomaleného videa zostaveného z 120 snímok. Takýto záznam vie kreatívnemu človeku priniesť výnimočný zdroj zábavy a techniku pre zaujímavú tvorbu. Hlavne však v porovnateľnej kvalite s prístrojmi oveľa vyššej ceny.

Na 1Q.SK máme od decembra 2015 spustené stránky venované čisto len technike Rollei, so zameraním hlavne na športové kamery. Aj o tejto kamere sa tak dozviete na tomto mieste o niečo viac na stránke Rollei.1q.sk