Software

3D verzie programov na technické kreslenie: kedy ich využijete?

Moderný program na technické kreslenie ponúka užívateľovi množstvo možností. Ak si zvolí 3D verziu, nájde v nej napríklad prispôsobené modelovanie či objemové funkcie. Pýtate sa, v akých profesiách tieto funkcie využijete?

technické výkresyý

Profesie, v ktorých nájde uplatnenie 3D program

3D program na technické kreslenie je ideálny pre tých, ktorí potrebujú vytvárať trojrozmerné výkresy namiesto dvojrozmerných. Využitie majú napríklad v nasledovných odvetviach:

  • veľké priemyselné korporácie,
  • automobilový priemysel,
  • letecká technika,
  • strojárstvo,
  • stavebníctvo (návrhy stavby a interiéru pre klientov),
  • návrhy nových výrobkov / modelov v rozličných profesiách,
  • optimalizácia výrobných procesov

GstarCAD Professional – najuniverzálnejší program pre technické kreslenie

Tento program na technické kreslenie je cenovo dostupnou alternatívou za veľký AutoCAD. Okrem toho, že v ňom nájdete tie najlepšie nástroje pre univerzálne 2D technické kreslenie v ľubovoľnej profesii, obsahuje tiež doplnkové funkcie ako sú Lupa či Dynamické bloky.

V prípade, ak je vaša profesia spätá s detailnými návrhmi či optimalizáciou v priemysle, oceníte základné (neparametrické) 3D modelovanie a objemové funkcie (sčítanie, odčítanie, prienik), nástroje na úpravy 3D objemových telies, STL export pre 3D tlačiarne…

CAD programy a ich 3D nadstavby

CAD programy majú širokú ponuku nadstavieb pre všetky profesie, ak by ste si potrebovali doplniť váš CAD program na technické kreslenie v akejkoľvek profesii.

Univerzálny doplnok

Napríklad 500-tisíc symbolov, značiek, prvkov a súčiastok pre architektov,  strojárov, elektrotechnikov a ďalších.

Pre architektov

Pre architektov je špeciálne k dispozícii profesijná nadstavba CADprofi Architectural, ktorá obsahuje napríklad viacvrstvové steny, architektonické kótovanie, rozsiahlu knižnicu okien, dverí, nábytku a unikátnu funkciu na navrhovanie havarijných únikových plánov a trás.

Pre elektrotechnikov

CADprofi Electrical zase uľahčí návrh zložitých elektrických, svetelných a telekomunikačných zariadení. Obsahuje tisícky symbolov zodpovedajúcich najnovším normám a užitočné funkcie automatického číslovania elektrických obvodov a editor diagramov.

HVAC & Piping

Projektovanie technického zariadenia budov? Aj tu budete potrebovať špeciálnu výbavu v rámci kresliaceho programu. Zvoľte CADprofi HVAC & Piping s knižnicami pre HVAC (kúrenie, ventilácia, klimatizácia), potrubia či plyn.

Pre strojárov

Ste strojár a potrebujete pri kreslení množstvo skrutiek, matíc, pružín, či ložísk? Stavte na CADprofi Mechanical, podporujúcu navrhovanie v oblastiach strojárstva, prístrojov a zariadení, mechaniky a oceľových konštrukcií.

Pre železobetónové konštrukcie

A na záver niečo špecificky zamerané – profesionálna nadstavba pre vystužovanie železobetónových konštrukcií. GstarCAD Concrete vám pomôže rýchlo, efektívne a bez chýb vytvoriť DWG výkresy výstuží v jednotnom vzhľade. Automaticky generuje tabuľky pre rozpočet stavieb; objem (m3) – spotreba betónu, štrku; váha (kg) – spotreba železa (tyče, strmene); plocha (m2) – plochy, obvody (pre debnenie).

You may also like

More in:Software