NovinkyZaujímavosti

Santa Tracker, stopovanie aktuálnej polohy Santa Clausa je tradícia

Santa Tracker je zaujímavý nápad, ako v Amerike zaujať deti aj rodičov. V podstate ide informovanie verejnosti o aktuálnej polohe Santu, tiež o online aplikáciu, ktorá umožní americkým rodičom ešte viac posilniť vieru v Santa Clausa a docieliť tak možno lepšie poslúchanie počas roka. Hoci Santa sa na Slovensku veľmi neusadil, aj keď nedokážeme zobraziť Ježiška a obchodníci používajú Santu ako jednoduchý symbol.

Santa Tracker video

Aplikácia Santa Tracker (Stopovač Santa Clausa), ktorá funguje v spolupráci so Severoamerickým veliteľstvom obrany vzdušného priestoru (NORAD), monitoruje aktuálny Santov pohyb. Nejde však o žiadnu novinku. NORAD monitoruje Santov pohyb každé Vianoce už od 1955 roku. Zapojené sú radary, družice, pozorovania, aj očité svedectvá. Informácie o aktuálnom dianí boli z počiatku vysielané rozhlasom. Dnes si môžu deti a rodičia na celom svete pozrieť aktuálnu polohu a kým deti sledujú, rodičia môžu plánovať a načasovať svoju časť akcie.

Po funuse 2016

Pre tento rok údajne Santa rozniesol až 7 281 439 471 darčekov. Na mape www.noradsanta.org sa síce môžete pokúšať nájsť zmysel ikoniek umiestnených na veľkej mape sveta. Dozviete sa však len, že ak kliknete na ikonku Bratislavy, zobrazí sa vám popis hlavného mesta Bratislava. Niektoré americké deti bývajúce na Slovensku naozaj mohli očakávať Santa Clausa, ale nedozvedeli sme sa žiaľ nič. Stránky už okrem mapy a obsahu z Wikipedie, nezobrazujú nič.

Santa Tracker

Pozor

Za trochu risk je možné považovať spodné fotografie použité na ilustráciu. Rôzne pekné snímky majú označenie Getty Images, čo je fotobanka preslávená výhražnými žalobami vo výške niekoľkých stoviek eur, ak použijete snímku napríklad na svojom blogu, v magazíne, či v nejakom materiály, pričom nemusíte byť firmou na snímke vytvárajúcou zisk. Hoci vypočítať zisk, ktorý mohol vzniknúť, je vypočítať nemožné, existujú jednoduché tabuľky. Vyhľadávače sú plné príhod s platením kvázi pokút za tieto vyhrážky. Akákoľvek fotografia stiahnutá z internetu nie je voľne používateľná. O to viac, ak jej pôvod je „isifa“ alebo „getty images“. Vzhľadom ich absurdnému pokutovaniu však nakoniec vyzerajú takéto správy ako známe “Zlodej kričí, chyťte zlodeja“
Kauza sa riešila aj na tomto mieste: http://www.milosnemec.cz/clanek.php?id=214

You may also like

More in:Novinky