Bratislavaská mestská hromadná doprava konečne spúšťa zaujímavý projekt bezplatnej WIFI v celkovo až 50 autobusoch. Autobusy s dostupným internetom budú označené nálepkami na dverách, ktoré sa nebudú dať prehliadnuť. Spríjemnenie cestovania formou bezplatného internetu tak umožní mnohým najmä mladým kontakt s priateľmi, s emailom a sociálnymi sieťami. Menej tak bude stresujúce samotné cestovanie, či trčanie v zápche. Osobne sa na túto novinku teším. Spoločne s ňou prichádza aj pomerne slušná ponuka od vydavateľstva IKAR, ktorá ponúka na stiahnutie elektronické knihy práve pri príležitosti uvedenia internetu do prostriedkov MHD. Za 1,90 EUR sa dá kúpiť napríklad knižný bestseller Inferno od autova Anjelov a Démonov, Da Vinciho Kódu, ale tiež knihy ako Skočný príliv a Štúdio 6, čo sú momentálne veľké trháky na pultoch kníhkupectiev a pred Vianocami budú mať zrejme opäť menší boom.

Bratislava MHD a WIFI

Oficiálnejšia správa viac približuje práve tieto eknihy a bezplatnú čítačku Wooky: Akciu pripravilo Mesto Bratislava v spolupráci so spoločnosťou Wooky a Bigmedia. Do konca novembra si možno vybrať zo 100 svetových a slovenských hitov za cenu, ktorá je oproti papierovej knihe nižšia neraz až o 90%. Vydavateľstvá Ikar, Evitapress, Noxi, Motýľ, Tatran či Marenčin PT ponúkajú v bratislavských autobusoch e-knihy za jednotnú cenu 1,90€. Okrem spomínaných bestsellerov tam nájdete napríklad aj trilógiu Hry o život, megahit Ľavá ruka Boha od Paula Hoffmana, Čiernu knihu katolíckej cirkvi, Rukopis z Akkry Paula Coelha, svetovú krimi trilógiu Millennium Stiega Larssona, či bestseller Storočný starček, ktorý vyliezol z okna a zmizol.
„Je to ďalší spôsob, ako zatraktívniť cestovanie v bratislavskej MHD a súčasne ideálna príležitosť doplniť si svoju virtuálnu knižnicu o skutočné bestsellery za ceny, aké čitatelia nikde inde nenájdu,“ vysvetľuje managing director Wooky Peter Bielčik.

Na pripojenie k internetu v jednom z 50 autobusov nepotrebujete nič špeciálne. Spustíte si na mobile wifi. Zobrazí sa vám domovská stránka s hlásením, aby ste pokračovali na internet. Bez hesla potvrdíte a môžete surfovať s rýchlosťou až 1,5 megabitov za sekundu.
Touto rýchlosťou stiahnete e-knihu naozaj za pár sekúnd. Kliknete si na www.rajknih.sk/MHD a vyberiete si z ponuky 100 najpredávanejších bestsellerov. Môžete si zadarmo stiahnuť ukážku a rozhodnúť sa, či si e-knihu aj kúpite. Ak sa vám zapáči, dáte stiahnuť, pričom cena za každý z týchto sto hitov je iba 1,90€. Je viacero spôsobov platby, najjednoduchší a v autobuse asi najvhodnejší je sms platbou.
Za pár sekúnd máte e-knihu kúpenú, stiahnete si ju do bezplatnej čítačky Wooky a potom už môžete čítať aj mimo dosahu wifi – na čítanie stiahnutej e-knihy internetové pripojenie nepotrebujete.

zdroj: zaujimavosti.net, IKAR