Praktické

Fio banka umožňuje platby medzi ČR a SR bez poplatkov, ako?

Fio banka je jednou z bánk, ktorá na Slovensku nepožaduje žiadne poplatky za používanie bankového konta. Jedne z mála poplatkov je poplatok za vydanie druhej karty MasterCard k bezplatnej karte Maestro, prípadne ďalšie služby, spoplatnené v iných bankách. Výhodou Fio je však nepochybne aj to, že klientom ponúka účet slovenský v EUR a český v CZK. Oba bezplatne v jednom internet bankingu.

fio banka

Dokážete tak v prípade potreby okamžite prevádzať peňažné prostriedky medzi ČR a SR. Ba čo viac, FIO dovolí prevádzať okamžité platby za extrémne nízke poplatky za rýchly prevod. Tým je FIO bezkonkurenčné. Dosť bolo chvály, teraz k realite. žiaden strach, žiadnej negatívnej realite. Fio je bankou, ktorá vám síce ponúkne dva účty, no stále pritom používa kód banky v rámci krajiny, kde si účet zriadite.

Kód banky 2010 (ČR) alebo 8330 (SR)

Používanie českého účtu v ČR, slovenského v SR

Pri zriadení účtu na Slovensku má číslo českého aj slovenského účtu vo vašom rozhraní koncovku 8330. Je to kód banky FIO na Slovensku. Peniaze vám tak môžu prevádzať zo Slovenska na český účet v CZK alebo na slovenský v EUR. Čo však v prípade, ak chcete poslať české číslo účtu niekomu v ČR, aby bolo použiteľné v ČR podľa zoznamu ich českých kódov bánk? Je škoda, že sa to z administrácie nedozviete, no číslo účtu je rovnaké, len kód banky sa zmení na 2010. To je totiž číslo banky v ČR.

Poznámky:

  • pri zriadení účtu vo FIO banke sa dokážete prihlasovať do rozhrania aj pomocou Fio.sk aj Fio.cz
  • Pri zriadení je možné si vybrať vlastné heslo aj login. Nie je nutné pamätať si čísla a hakybaky.
  • Fio banka, prípadne mBank sú dobré voľby pre Slovákov obchodujúcich v ČR, prípadne predávajúcich povedzme reklamný priestor na stránkach aj v ČR. Na rozdiel od mBank ale FIO zriadite na Slovensku a nie je nutné byť fyzicky v ČR s českou adresou.

 

You may also like

More in:Praktické