PraktickéSvet internetu

Google do vyhľadávania pridal ikony (favicon). Ako ju pridať?

Google do výsledkov vyhľadávania začal včera pridávať aj zobrazovanie favicon súboru. Výrazne tým umožnil odlišovať portály medzi sebou nie len slovne, ale aj obrázkom. Nezverejňuje tak obrázok produktu, ale to podstatné, favicon daného portálu. Tým zásadne zvyšuje význam samotnej FavIcony, ktorú mnohé portály niekedy celé roky ponechávajú v default režime. Prípadne stránky bežiace na systéme WordPress si nechávajú neraz práve prednastavenú ikonku. Vo výsledku je tak mnoho portálov charakterizovaných dvojitým písmenom W, ktoré charakteristickú ikonku a logo tvorí. Pritom práve WordPress má na to integrovaný systém a zmeniť si túto ikonu znamená stráviť nad zemou len pár sekúnd. Tie stoja za to, ak chcete mať výsledky vo vyhľadávači lepšie, alebo vizuálne jasné, že ide o váš portál.

Google pridáva Favicon

Ako nastaviť FAVICON vo WordPresse?

  1. V systéme WordPress sa prihláste do svojho účtu
  2. Kliknite na Vzhľad (Appearance) -> Prispôsobiť (Customize)
  3. Tu vyberte možnosť Identita webovej stránky
  4. V políčku pre vloženie grafiky, vložte ikonu požadovanej veľkosti. Ideáne *.ICO, *.JPG, *.GIF
  5. Uložte a premažte Cache.
  6. V priebehu niekoľkých dní, alebo aj hodín sa do Google dostane táto ikona.

Ako nastaviť FAVICON v zdrojovom kóde?

Kdekoľvek po <HEAD> a ešte pred uzatvorením </HEAD> vložte riadok:

  <link rel=“icon“ type=“image/x-icon“ href=“https://1q.sk/images/favicon.ico“>

Pričom vo vašom prípade bude cesta k obrázku FAVICON.ICO tvorená reálnou adresou u vás. Obrázok do veľkosti napríklad 512×512 pixelov vo formáte ICO vytvoríte ľahko pomocou freeware aplikáce Irfan View. Otvoríte si pripravenú grafiku štvorcového formátu, stlačíte CTRL+R a prepíšete rozmery presne na 512×512 pixelov. Stlačíte CTRL+S a vyberiete formát ICO. Uložíte ako „favicon“ a umiestníte do zložky (vo vzorovom kóde vyššie je to „images“.)

A prečo sa to volá FAVICON?

Dlhé roky táto ikona plnila úlohu rozlišovacieho prvku, ak ste mali stránku uloženú medzi obľúbenými. Čiže Favourites Pages a Icon.

You may also like

More in:Praktické