Praktické

Zárobok na internete, ako si zarobiť peniaze na webe?

tonery

Spôsobov, ako si na internete zarobiť peniaze je mnoho. Väčšina z nich je nekalá, alebo cesta k peniazom vedie cez rôzne nie až tak čisté cesty. Za svoj život som sa stretol aj s veľkými podvodmi ako BUX.to, neustále fungujúci pod svojou doménou, alebo množstvo klikacích služieb zneužívajúcich napríklad meno prezidenta Obamu, pojmy známe z Wall Street a ďalšie. Vo všeobecnosti platí, že hocijaká služba vás núti sa prihlasovať, čítať za peniaze emaily, klikať, alebo si inštalovať program, ktorý vám zobrazuje reklamy, za to úsilie to nebude stáť. Vy sa budete tejto aplikácií venovať, reklamy si zobrazovať, človek aby zmagoril z toľkého množstva reklamy a nakoniec nedostanete peniaze, pretože ste nesplnili nejaký limit, alebo nemáte potrebný účet.

proviziePredaj miesta na webe
Ideálne systémy na zárobok sú tie, ktoré zobrazujú reklamu na vašom webe. Samozrejme podmienkou je byť majiteľom nejakého webu, alebo blogu. Na zárobok potom slúžia systémy ako Google Adsense alebo Crimtan. Kedysi výborne platil za reklamy aj systém Money4Banners.co.uk, ktorý už za prvú registráciu vyplácal 10 britských libier a za weby tiež okolo tejto sumy. Na strányk pritom stačilo inštalovať reklamný banner s rozmermi 468×60 pixelov.

Obchodovanie na burze
Osobne som len občas načrel do oblasti burzových ťahov, nákupu akcií… ale keďže môj odhad toho, čo pôjde hore a čo nie, nie je ideálny, nebolo to pre mňa. Cez internet sa dá zapojiť do obchodovania na burze taktiež. Celkom ľahká cesta tam vedie cez systém uvedený pod článkom. Jeho význam som si dovolil otestovať na webe, ako aj v praxi. Kto sa bojí o vlastné peniaze, môže si to vyskúšať zadarmo s demo peniazmi a nestratiť tak nič. No trochu bolí, keď sa podarí dobrý ťah a peniaze rastú… žiaľ sú to len demo peniaze a vtedy si človek oľutuje, že do toho nedal svoje. Naopak, ak spraví zlé rozhodnutie, môže o vložené peniaze prísť. Nie som však odborník na burzu, ani predvídanie toho, čo zlacnie, čo zdražie.

Online poker a podobne
Tu pozor. Niektoré služby na výhru sú naozaj chytré. vedia ako pripraviť človeka o peniaze, inak by ich nebolo toľko a toľko úspešných. Samozrejme, nechcem hádzať všetky do jedného vreca, no koniec koncov predsa len väčšina z nich nie je tak prehľadná ako pár výnimiek. Tu sa však točia veľké peniaze. Firmy, ktoré prevádzkujú online hry tohto typu nie sú v Googli ani v iných vyhľadávačoch príliš vítané. Ide o hazard. prístupný dokonca aj v krajinách, kde je bežne hazard podmienený nejakými zákonmi a obmedzeniami. Aby sa poskytovatelia týchto služieb dostali do popredia vyhľadávačov a aby si k nim ľudia našli cestu, vynakladajú veľké úsilie na propagáciu, čo veľa stojí. Toto však otvára cestu znova majiteľom stránok, ktorí občas dostanú email, na prvý pohľad spam no na druhý pohľad ide o firmu, ktorú ponúka peniaze za to, že ich spropagujete, alebo uvediete niekde odkaz.

Provízne systémy
Ďalší spôsob sú provízne systémy, no i tu je potrebné mať vlastné stránky. poskytuje ich niekoľko zľavových portálov, alebo siete zľavových portálov. Prípadne napríklad Pelikán, Chimpo a ďalší.

You may also like

More in:Praktické