topuj inzerciaNa Slovensku máme približne asi 10 veľkých inzertných portálov, na ktorých má podanie inzerátu zmysel. Zmysel však v tomto prípade treba chápať skôr ako účinok predaja, počet záujemcov a najmä rýchlosť predaja. V priebehu posledných dvoch rokoch sa mi podarilo otestovať rovnakými inzerátmi v oblasti stavebníctva, predaja odevov, elektroniky a hardware vždy rovnakým inzerátom. Výsledky boli jasné, hoci nie prekvapujúce. Úspešnosťou kraľuje Bazos.sk. Tu je však pár postrehov a zoznam tých portálov, ktoré sa z osobných skúseností osvedčili najviac.

  • bazos.sk: jednoznačne kraľuje. Samotná služba si svoj význam uvedomuje a preto aj obmedzuje vydávanie nových inzerátov na potvrdenie mobilného čísla a zároveň niektoré sekcie spoplatňuje celkom. Bazoš mnohí vnímajú ako vedúceho vo svete inzercie. Nasledovné poradia neodzrkadľujú veľkosť webu a jeho význam a sú len hrubým predpokladom významu:
  • bazar.sk: taktiež obľúbený portál, na ktorom inzerovanie môže priniesť ovocie
  • inzercia.sk: jednoduchý portál s jasnou doménou, administráciou, skrátka so všetkým čo treba.
  • slovenskainzercia.sk: v poradí možno štvrtá s úspešnosťou
  • hyperinzercia.sk: taktiež patrí medzi úspešné
  • avizo.sk: avizo sa na svojej internetovej verzii príliš komplikuje na detailoch. Emaily avizo používa na posielanie ponúk / inak povedané spam, čo nie každému vyhovuje (ostatne, to robia všetci, avšak v prípade Avíza je nutné sa prihlásiť do účtu, ku ktorému si často nepamätáme heslo, inde postačí unsubscribe link).
  • predaj.sk
  • slando.sk
  • i-bazar.sk
  • webinzeraty.sk.. a pár ďalších

Nové neustále pribúdajú
Medzi portály, ktoré majú podobnú koncepciu a ponúkajú klasickú inzerciu, sa pravidelne objavujú novinky. Mnoho z nich zanikajú po roku fungovania a platnosti domény. Systémy si nechávajú ľudia robiť na objednávku, ak nevychádza projekt postavený na systéme PhpBB a podobných ako je napríklad webtrh.cz. Zväčša padajú na malom obsahu inzerovaní a malej popularite. Avšak občas prekvapí samostatný inzertný portál svojim postupným rastom. Pokiaľ mienite niečo predávať, tak skúste účinok dvoch menších takýchto služieb. Vybral som pre vás dve novšie, ktoré ponúkajú online inzerciu.

>>  Topuj.sk
Jednou z novších služieb je Topuj.sk, ktorá ponúka klasické kategórie a prehľadné inzeráty, celkom priateľský dizajn a najmä hneď na hlavnej stránke originálne menu s výberom kategórie cez posuvník a ikony. Inzerátov má pomerne dosť, takže nejde o celkom novinku. Zaujať môže príjemný dizajn a ľahké ovládanie.

>>  Trhovisko.com
Taktiež slovenský inzertný portál, ktorý funguje a ponúka viacero inzerátov. Dá sa považovať za mladý, pretože za posledných niekoľko týždňov sa už viditeľne vylepšil a práce na ňom stále pokračujú. Systém je však k dispozícií, ponúka jednoduché pridanie inzerátu, fotografií. Pri mesiac starom predaji boli práve odtiaľto zopár reakcií na dostupnosť predávaného tovaru.