Praktické

Červená obrazovka na konzole Playstation 3 znamená 2x smrť

Red Screen playstation 3 - červená obrazovkaTak, ako sa „smrť windowsu“ hovorí modrej obrazovke s bielym písmom na počítači, hovorí sa aj červenej obrazovke s bielym písmom na konzolách Playstation „červená smrť konzoly“. Aj u nás sme zažili toto nešťastie, ktoré celkom zastavilo akékoľvek pokusy o hranie, či vôbec zábavu na konzole PS3. Ako vyriešiť problém červenej obrazovky na PS3?

Obsah hlásenia:
Červená obrazovka používateľovi ihneď po zapnutí hlási v rôznych jazykoch jedinú vetu. Tá prináša informáciu, že nastala chyba a je nutné kontaktovať technickú podporu. Žiaľ nejde o kontakt, email, číslo ani o stránku. Technickú podporu si musíte vyhľadať sami. Pokiaľ ste na Slovensku, budete stratení, pretože na Slovensku slovenská podpora Playstation nefunguje. Jediná možnosť je kontaktovať slovenské SONY a komplikovane sa preklikať cez rôzne odkazy. Bezradnosť majiteľov konzol ich prinúti kupovať novú, alebo hľadať riešenie na webe.

Postup riešenia:
Zásadne komplikovane sa hľadajú aj nové súbory, ktoré je potrebné nahrať na USB kľúč. Postup je jednoduchý, len je potrebné stráviť čas vyhľadávaním na internete. Žiaľ chyba, ktorá je pomerne častá, sa nedočkala nejakého jasného riešenia pre všetkých, ale len pre niektoré prípady.
Skôr, než začnete s vlastnou opravou, zapojte ovládač do USB portu, pretože Wireless v tomto režime nefunguje (potrebuje totiž na fungovanie a snímanie pohybu nabehnutý systém, ktorý nebeží).

  1. Zapnite konzolu stlačením a držaním tlačidla. Nepustite ho kým nepípne jeden krát, po pár sekundách druhý krát a potom tretí krát. V tom momente ihneď pustite.
  2. Ak sa konzola zapla a zobrazila ponuku, pokračujte na bod 3. Ak sa tak nestalo, skúste toto isté ešte raz.
  3. Vyberte možnosť poslednú možnosť Update system a do konzoly ešte pred tým vložte USB disk so zložkou PS3 v ktorej je ďalšia zložka UPDATE. Všetko veľkým písmom. V tejto zložke musí byť obsiahnutý najnovší súbor PUP (Playstation Update Package).
  4. použite návod: http://faq.en.playstation.com/app/answers/detail/a_id/9226/p/491 avšak súbory z: http://uk.playstation.com/ps3/support/system-software/detail/item679451/Update-features-%28ver-4-66%29/
  5. po aktualizácií z USB kľúča, kde ste mali nahratý tento obsah, by mala konzola nabehnúť.

Veľa prípadov sa týmto spôsobov nepodarí vyriešiť. Tým pádom prichádza druhá smrť za sebou. Pôjde o prípad ako ten náš. Prajeme veľa šťastia v hľadaní správneho servisu, ktorý vec vyrieši.

You may also like

More in:Praktické