Pokiaľ ste sa stali majiteľom set top boxu digitálnej televízie KLIK TV a máte obavy z inštalácie, hneď v úvode vedzte, že komplikovanejšia je výmena SIM karty na smartphone, než inštalácia televízie KLIK TV. V každom prípade sa však niektorým ľuďom hodí jasný postup, aby mali istotu, že jednotlivé kroky sú správne.

Klik TV inštalácia

KLIK TV na Slovensku
Digitálna televízia KLIK TV je použiteľná kdekoľvek na svete. Stačí ju mať so sebou napríklad pri zahraničnej ceste, kde máte pripojenie na internet. Zariadenie je možné zakúpiť v niektorých predajniach elektroniky, prípadne je k dispozícií na porovnávačoch cien. Umožňuje nahrávať seriály, filmy, programy a relácie slovenských a českých televízií a pozerať ich po nahratí. K tomu je zákazníkom k dispozícií aj viac ako 2000 filmov s dabingom, ukážky nových filmov v kinách, filmy len pre dospelých, filmy čisto pre deti, a filmové novinky.

Inštalácia KLIK TV, návod

Ako nainštalovať zariadenie
Postup je v podstate veľmi jednoduchý a funguje rýchlo. Zapojenie prístroja potrebuje napájanie, pripojenie internetu v našom prípade LAN, následne HDMI spojenie s televízorom. Po zapnutí televízora vyberiete zdroj signálu z HDMI a načítajú sa údaje zo zariadenia. prvotná inštalácia bude potrebovať vybrať jazyk – slovenčina, alebo čeština. Potom vyberiete spôsob pripojenia LAN alebo WIFI. Po tomto výbere sa overí nastavenie internetu a objaví sa okno s možnosťami registrácie.

Inštalácia KLIK TV, návod

Registrácia zariadenia
Registrovať zariadenie je možné buď pomocou bezplatnej SMS, zatelefonovaním a povedaním zobrazeného kódu operátorke na telefónnom čísle, alebo tretí variant je registrácia na webe. V našom prípade sme poslali bezplatnú SMS a po rýchlom príchode potvrdzujúcej SMS je možné okamžite potvrdiť dokončenie registrácie. Potom prebehne aktualizácia zariadenia, ide o Android, takže sa nedivte zelenému panáčikovi, ktorému behajú vzorce po bruchu. Proces trvá pár minút, keďže je nutné upgradovať firmware. Následne vás rozhranie vyzve na zadanie kupónu v balení a môžete fungovať.

Inštalácia KLIK TV, návod

Ovládanie
Ovládanie rozhrania je možné pomocou diaľkového ovládača. Každý film má niekoľko detailov, takže je možné si prečítať niečo o príbehu, herecké obsadenie,