Domény

Domény slovenských bánk a ich ďalšie zaujímavavé domény

Domény bánk sú veľmi hodnotné, ich strata alebo nejaké zvláštne odcudzenie, by znamenalo možno absolútny krach služieb. Našťastie to nie je len tak jednoduché a naše banky majú všetky svoje domény písané na seba. Rovnako na seba však píšu aj iné domény, ktoré súvisia s bankou samotnou, alebo má ísť o investíciu do budúcna. Niektoré banky s budúcnosťou rátajú, iné príliš nie. V niektorých prípadoch ale nájdeme dôvody na pobavenie sa. veď pozrite sa sami. Dovolil som si jednotlivé sledované banky ohodnotiť známkou ako v škole za internetový doménový marketing. Známka nehodnotí služby, alebo kvalitu, hodnotí len rozsah vlastníctva domén a predvídavosti pre prípadné bočné projekty.

Dexia banka – oficiálna doména Dexia.sk / Axion.sk
Dexia banka nespala, keď na internete registrovala domény. Zaregistrovala si totiž viacero domén so slovom Dexia, ale aj Prima. Dexia sa mení na Prima banku a už počítali aj s novým názvom a kúpili viacero domén a variantov obmien slov Prima a Banka. Nechýbajú ani také domény ako Primabankomat.sk, primapay.sk, no zvláštne je, že banka počíta aj s názvom Fortuna banka, ktorej tiež kúpili viacero domén. Vlastní napríklad doménu Beznyucet.sk, Omnibanka.sk, bankadovera.sk, postovka.sk alebo fairbanka.sk a iné. V Dexii počítali so všetkým.
Hodnotenie: 1 za zabezpečenie aj budúceho názvu banky

Všeobecná úverová banka – oficiálne www.VUB.sk
Svojim spôsobom banka tiež nespí, hoci domén má oveľa menej. Má tie, čo potrebuje pre svoje fungovanie. Nájdeme medzi nimi niekoľko tvarov pre spojenia so slovom „flexi“ a „VUB“. Následne mi do zoznamu domén tejto banky nesedia nasledovné domény: StopPraci.sk, UplnaZverina.sk, IstaVyhra.sk, EuroZmena.sk, PrvaPraca.sk, ZnictePrasa.sk, Zoonazabavy,.sk alebo VyletyZaUmenim.sk atď.
Hodnotenie: 2 za podchytenie domén a pár ďalších tvarov

Volksbank, a.s. ako Ľudová banka na www.volksbank.sk
Ľudová banka a.s. je držiteľom domén ako Volksbank.sk, vebkonto.sk, vebdirect.sk (škoda že nemysleli na tvar s „w“), ale sú držiteľmi aj domén ako luba.sk a ešte pôvodná ludovabanka.sk. Nuž a týmto by sme aj skončili, pretože nič ďalšie už banka nevlastní.
Hodnotenie: 4, keďže veľmi domény neriešia, ale zase to nie je najhoršie

Slovenská sporiteľňa – oficiálne www.slsp.sk
Slovenská sporiteľna je držiteľom možno stovky domén. Mnoho z nich je naozaj kombináciou slov „sporiteľňa“ alebo skratiek aj skomolenín. Očividne rátali so všetkým možným. Medzi doménami nájdeme aj v reklamách často skloňované spojenie „s kým bankuješ?“ v doménach ako bankuj.sk, bankujem.sk bankujes.sk, bankujtesnami.sk a mnoho ďalších. Kúpili aj tvary domén ako itrauver.sk, jednasplatka.sk, miniuver.sk, majú krásne domény uver.sk, ucet.sk a sporitelna.sk. Keďže SLSP je členom Erste bank, vlastní aj Erstebank.sk nuž a k leasingu má prikúpenú Sleasing.sk a na koniec nechýba ani tvar slovenska-sporitelna.sk alebo priamo slovenskasporitelna.sk.
Hodnotenie: 1, keďže si dali záležať na všetkom.

Tatrabanka a.s., oficiálne na www.tatrabanka.sk
Naša najstaršia banka určite nespala, keď sa riešili domény má všetky svoje tvary, aké môže človek hľadať. tatra.sk, Tatrabanka.sk alebo TB.sk čo je dvojznaková doména parádneho tvaru. Podchytili si aj také domény ako gsmbanka.sk, bezkontaktnaplatba.sk k novinke platieb bez dotyku s priblížením karty, ale sú tu aj domény s potenciálom ako telebank.sk, cardpay.sk, telebanka.sk a podobne. Tatra banka vlastní aj doménové tvary Raiffeisen bank alebo nebankové domény ako dialog.sk, novinka.sk, shoppingzona.sk, eliot.sk a trochu zaujímavo vyznieva doména nonstopbank.sk, keďže internet banking na Tatra banke nebol dlho prístupný vo večerných hodinách. To naozaj ťažko nazvať nonstop bankou.
Hodnotenie: 1, pre naozaj slušné zabezpečenie činností a rôznych projektov

Zuno, pobočka zahraničnej banky Raiffeisen bank oficiálne na zuno.sk
Zuno si pre svoj jendoduchý obsah a služby príliš domény riešiť nemusí. Má podchytené všetko čo potrebuje a to komplet aj tvar s WWW bez bodky. V zozname ZUNO domén nájdete Hrajsozunom.sk, Zunokarta.sk, Zunopay.sk, Zunoklub.sk, Zunoucet.sk, Zunozona.sk, Zunozone.sk alebo zunobank.sk
Hodnotenie: 3, pre jednoduchosť, ale za to v rozumnej miere

mBank pobočka zahraničnej banky oficiálne na www.mbank.sk
mBank si svoje domény vyriešil jednoducho ale koniec koncov aj originálne. Nemal tak problém s ničím, keďže už v názve banky je na začiatku malé M a to nemá len tak hocikto. Takže aj domény boli v podstate k čomukoľvek s M voľné. Banka si tak drží domény ako mAukcia.sk, mBiznis.sk, mFondy.sk, mBenefity.sk, mKarty.sk, mKreditka.sk, mVklad.sk a ďalšie. Výnimkou sú domény NajlepsiaKreditka.sk a NajlepsiUcet.sk
Hodnotenie: 3, pretože banka má čo potrebuje a nič viac ani potrebovať nemusí


Zneužívanie bankových domén…

Kedysi niekto vyhlásil, že domény bánk a finančných služieb rýchlo nazbierajú slušný pagerank. Ono sa toho aj veru dosť ľudí chytilo a tak vzniklo niekoľko neoficiálnych falošných stránok, ktoré boli len MFA so snahou nalákať ľudí a zarobiť. Pozrel som sa na to, aké majú vlastne banky domény a kde sa dá natrafiť na niekoho, čo sa len priživuje. Pozrel som sa tiež na to, ako si banky ochránili doménové tvary pred zneužitím. Pokúsim sa niečo pripraviť do budúceho článku.

You may also like

More in:Domény