Technológie

„Interaktívne“ vzdelávanie sa presadzuje čoraz viac

Za čias našich rodičov sa vzdelávalo úplne inak ako v dnešnej modernej dobe plnej počítačov. Vtedy si museli študenti všetky poznámky písať ručne. Dnes stačí, keď si deti vezmú tablet alebo notebook a píšu si poznámky do nich. Zamýšľate sa nad pokrokom doby? Ako sa to za niekoľko desaťročí obrátilo o 360º? V dnešnej dobe už aj učitelia používajú na výučbu počítače a k tomu zapájajú interaktívnu tabuľu, ktorá omnoho skvalitňuje vzdelávanie. Ako funguje tá interaktívna tabuľa ? Neviete?

tablety a vzdelávanie technika

Vzdelávanie pomocou interaktívnej tabule
Pre začiatok by sme si mali vysvetliť čo je to tá interaktívna tabuľa. Je to druh elektronického zariadenia, takzvané periférne zariadenie počítača. Funkciou interaktívnej tabule je vtiahnuť študentov priamo do výučby. Ako to myslíme? Na interaktívnej tabuli sa zobrazuje daná látka, ktorá sa zároveň nachádza na monitore počítača. Umožňuje vám premietať ten istý obraz na interaktívnej tabuli. A ešte nesmieme zabudnúť podotknúť, umožňuje vám dotýkať sa priamo povrchu dosky. Čiže sa dotýkate priamo zobrazovaného predmetu. Čo myslíte akú to má funkciu? Jednoznačne zlepší vnímanie a chápanie prezentovanej látky u študentov. Vtiahne ich priamo do deja, ako skriňa v Narnii. Deti lepšie pochopia danú vysvetľovanú látku a o to vám učiteľom predsa ide, nie? Neváhajte preto a využívajte interaktívne tabule v triedach. Zväčší sa úroveň vzdelávania a z vašej školy budú vychádzať samí Einsteinovia. Verte nám!

Písomky v tlačenej podobe

Písomky je však lepšie dávať študentom v tlačenej podobe. Prečo? Zabránite študentom, aby prostredníctvom internetu hľadali pomoc u svojich kamarátov na sociálnych sieťach. Čo však robiť, keď škola nemá nakúpený toner v tlačiarniach? Nechajte sa inšpirovať stránkou nakuptonerov.sk a vyberte si vhodné náplne do tlačiarne. Budete ich potrebovať. Avšak ktorá náplň je tá najlepšia?

Najlepší z najlepších
Doporučujeme tonery Dell, ktoré sú najlepšie z najlepších! Svojou kvalitou vám zaručia, že pri tlačení písomiek vám nevyschnú alebo neprestanú ísť. Počkajú si na vás milí študenti! Verte, že sa nestane, že za vami príde pani učiteľka s tým, že dnes nepíšete, pretože tonery v tlačiarniach došiel!

You may also like

More in:Technológie