DoménySvet internetu

Kde kúpiť SSL certifikát, aby boli stránky zabezpečené a s HTTPS?

Ako sme sa už mohli presvedčiť, Google a prehliadače začali prudkú ofenzívu a všetky nezabezpečené stránky získavajúce údaje do formulárov a v scriptoch odteraz varujú pred možným zneužitím údajov. Takéto hlásenia môžu na niektorých miestach ako sú formuláre eshopov, služieb a emailových služieb vyznievať dosť odstrašujúco.

Zabezpečenie stránok a SSL certifikát

Menej schopný človek so slabším chápaním pojmov, ktoré sa mu zobrazia ako varovanie, túto informáciu pochopí ako varovanie od hackerov, či nejaký technický problém. V skutočnosti len chýba SSL certifikát na webe, ktorého predaj sa momentálne poriadne naštartoval. Straší totiž strašiak v podobe možného úplného blokovania stránok, ktoré nemajú SSL certifikát a majú na webe formuláre. Dostali by sa na ne návštevníci zrejme len komplikovane.

Najlacnejšie SSL certifikáty pre vaše stránky

Magazín 1Q.sk je nositeľom vlastného certifikátu SSL už niekoľko rokov. Pri výrobe rôznych stránok a inštalácií certifikátov sa dá nakupovať priamo pri zdroji, ale aj u sprostredkovateľov. Pokiaľ hľadáte ponuku Alpiro, Comodo a RapidSSL, ktoré sú najlacnejšie, najdostupnejšie a kvalitatívne dobre akceptované, môžete siahnuť aj po ponuke českého predajcu SSLS , ktorému je možné platiť aj eurom. Majú prehľadnú ponuku, nastavenia aj ovládanie. Dokonca sme si nechtiac otestovali nedávno aj vrátenie certifikátu pri chybnej objednávke. Bez problémov.

Alpiro je najlacnejším, často krát s cenou výhodnou na toľko, že v rámci platby na tri roky je výhodnejší, ako ročná platba certifikátu Comodo pred 5 rokmi. V súčasnosti certifikátom klesá cena len minimálne. Výhodnejšiu ročnú cenu je možné získať pri nákupe na viac rokov. No skôr, ako si certifikát zakúpite, skúste nahlaidnuť na ponuku nastavení vášho poskytovateľa hostingu. Je celkom možné, že ho ponúka za výhodné ceny, alebo rovno bezplatne v rámci širšieho zabezpečenia stránok.

You may also like

More in:Domény