SoftwareZaujímavosti

Na počítači dobrý simulátor rybárčenia? Skúste Euro Fishing

tonery

Oddýchnuť si pri rybačke je pre niekoho najlepší pôžitok a pre niekoho celkom neznámy pocit a dokonca neznámy svet. Dnes, kedy nám počítače dokážu sprostredkovať mnoho bez nutnosti niekam vycestovať, sa dá vyskúšať rybačka aj za počítačom. Pokiaľ sa k tomu ešte radi aj zabávate a nepohrdnete zaujímavými počítačovými hrami, potom táto hra bude zrejme pre vás. Rybársky simulátor na počítač znie šialene a predsa je to možné. Chce to len poriadny systém, ktorý nestále prináša inteligentné podmienky a inteligentné reakcie. Nič, čo by bolo o náhode bez nejakého hlbšieho premýšľania. Vyskúšajte Euro Fishing, simulátor pre počítače, ktorý rozbeháte na stredne výkonnom počítači, no tie najlepšie grafické efekty a vôbec prostredie si vychutnáte na lepšom stroji.

Eurofishing

Rozhliadnite sa a nahoďte

Úvod spustenia hry sa nesie v znamení rýchlych nastavení, výbere svojho hráča, jeho vzhľadu a mena. Na výber je muž aj žena, prednastavené tváre, no je celkom jedno, koho si vyberiete, pretože to hlavné je vo vás. Na výber máte celý šampionát, alebo voľné hry, či samostatné kolá. Súťažné rybárčenie prináša prekvapivo zábavu. Vy ste tým rybárom, čo reálne príde k brehu, nahodí udicu a čaká, čo uloví. Sem tam to chce nejakú techniku, presun, alebo reagovať na ukotvené udice, na ktorých sa tiež môže niečo chytiť aj bez potreby manipulácie s návnadou. Návnady. Áno, aj o nich to tak trochu je, o výbere návnad a toho, čo vlastne chcete chytiť. V hre sa nachádza niekoľko ukazovateľov, ktoré vám hranie vylepšujú. Vidíte, kedy sa chytí ryba na háčik, jej vzdialenosť ale aj hĺbku. Keď si neviete rady, hra aj tak zobrazí postup, ako ovládať kroky, napríklad pri chytení ryby posunutie podberáka pod rybu a jej chytenie. Pri priveľkom boji s rybou vidíte aj vyvíjaný tlak na udicu, no ak o úlovok prídete, musíte jej to zrátať… Do toho!

Upravujte, vylepšujte

Ako každá poriadna hra, ani táto neponúkne všetky tromfy na začiatku. Začínate s dvoma návnadami a udicou, jednoduchou výbavou, no nezostanete len pritom. Za získané odmeny sa dá toho nakúpiť viac. Lepšie vybavenie, lepšie udice, navijaky, lanká, naberáky a ešte mnoho iného. Počas hry sa môžete šplhať nahor aj čo sa výbavy týka. Zlepšenie výkonu výbavy môže mať dopad na zrýchlenie úlovkov, alebo vaše schopnosti veľké kúsky udržať a uloviť. Ale keďže ide hlavne o šport, rybičky s vami zapózujú a potom putujú naspäť do vody. Aj to je na tom krásne. Upravovať môžete podmienky v hrách, ktoré si chcete zahrať mimo šampionát. Vy si vyberiete čas, ideálny práve pre vaše ryby, plochu a výbavu. Zameranie lovu môže byť, ale ani nemusí byť určené a je tak na vás.
Výhody a nevýhody hry

Pri hraní to chce viac sa oboznámiť s ovládaním. Nahodenie udice sa dá rôznymi spôsobmi. Buď švihom myšou, alebo ďalšou manipuláciou s tlačidlami a pohybom myši. Toto je však náročné a mnoho hráčov má na začiatku veľký problém udicu nahodiť. Len čo získajú cvik, už ich hra nevie odpútať. Môžu za to aj úlovky a umiestnenia, či posúvanie vášho hráča vyššie a vyššie. Z výhod hry však je nutné spomenúť pocit, zážitky, voľný pohyb a rozhodovanie, veľmi pekná grafika, možnosti hráča a tak trochu aj internetová hra. Tá vám totiž z hry spraví ešte zaujímavejší zážitok.

Hra s ďalšími hráčmi cez internet

Keď sa pripojíte cez internet do sekcie multiplayer, otvorí sa vám svet plný trochu inej zábavy, ako v hre. Nemôžete si dať pauzu, lebo pozastaviť hru ostatným skrátka nejde. Pripojíte sa k rybníku, v ktorom už rybárčia hráči z rôznych kútov sveta. Pokojne sa tam môžu nachádzať Česi, Slováci, Luxemburci, či Holanďania s Číňanmi a merajú si svoje sily proti vám. Nebojte sa nahodiť a loviť, pretože pokiaľ sa hre venujete, viete získať dôležité ocenenia a v hodnotení nechať mnohých za sebou.
Hra stojí za to a pokiaľ vám niečo hovorí rybačka, máte radi simulátory, alebo len chcete vyskúšať zaujímavú hru, skúste siahnuť po tejto. Distribuuje na Slovensko Comgad.cz

You may also like

More in:Software