Software

Firefox stiahnutý z Firefox.sk vás pripraví o nervy, skúste oficiálny

tonery

V domnienke, že si sťahujete Firefox, stiahnete si podivne upravenú verziu, ktorá len zbytočne naštve a opakovane vytočí do nepríčetnosti. Cez Firefox.sk sa dá naozaj stiahnuť Firefox prehliadač, avšak akonáhle potrebujete v rýchlosti Google, alebo sa snažíte dopracovať ku klasickým funkciám na ktoré ste zvyknutí z práce, či zbežného počítača, aby to trafil šľak.

Redir, šialená verzia Firefoxu

Podsúvané reklamy a neznámy portál OKOLO.SK
Nikdy sme o portáli OKOLO.SK nepočuli, no ani sme nemuseli. Nikdy taký portál poriadne nefungoval. Dnes je tam redirekt na ZlavaDna.sk. Vytáčajúci je fakt, že stránky Okolo sa vo verzii Firefoxu poslovenčeného a získaného z tejto stránky nedajú odstrániť ani z domácej stránky. Toto nastavenie zmizne, nedokážete upraviť domácu stránku napríklad na svoju. Ba čo je horšie, nedokážete to upraviť ani na normálny Google. Stránky totiž zapínajú svoj vlastný Google, provízny, v ktorom zobrazujú reklamy a výsledky sú horšie, nezobrazujú sa s plným nastavením a funkciami ako klasický Google. Primitívna úprava v snahe podsunúť ľuďom niekoho vlastný systém pre zárobok urobí z ľudí zdroj peňazí. Vlastné reklamy na nie skutočnom Googli, len akýmsi spôsobom neustále dookola generované poddomény na Okolo.sk spôsobia, že kým sa takto generovaná poddoména pri vstupe na novú stránku otvorí, vám sa zmaže adresa, ktorú ste napísali. Najhoršie je, že bežný používateľ musí trpieť zdĺhavé a komplikované vpisovanie adresy opäť, pretože doména Okolo.sk mu to zmaže. V skutočnosti nové stránky vytvárajú stránku na REDIR.SK a tie smerujú na OKOLO. Niekoľko redirektov a samozrejme reklama, ktorá zarába špekulantovi v pozadí. Ak ste náhodou zavítali na priamu doménu  REDIR.SK, znova ste sa ocitli na poddoméne na OKOLO.SK a ak ste náhodou chceli vedieť, čo je to ten OKOLO.SK, nezistíte nič, pretože vás to hodí na ZLAVADNA.sk.

Skúste radšej oficiálny Firefox zo stránok Firefox.com/Mozilla.com a zbavíte sa šialených starostí, komplikácií, niekoľkých presmerovaní, drzého správania a zneužívania vašej práce na reklamu niekoho iného. Stránky Firefox.sk nemajú jasné informácie o tom, kto ich spravuje a za akým účelom vlastne fungujú. V minulosti sme sa s niečím takým nestretli. Po tejto skúsenosti a pol roku utrpenia s podivne upraveným Firefoxom už ale stačilo. Stiahnutie a inštalácia oficiálneho Firefoxu na tento drzo upravený s blokáciou vlastného nastavenia domácej stránky prebehne hladko, zachová záložky a zachová aj pluginy. Len upraví jadro a aktualizuje celý prehliadač.

You may also like

More in:Software