Cez internet sa toho dá dnes naozaj veľa. Kedysi to ani nebolo reálne, no dnes si môžete kúpiť letenky, lístky, rezervovať, objednávať tovar, objednávať u lekára, študovať, aj nieoho zdeptať, zdrbať… skrátka mnoho vecí, ktoré dali zrazu pojmu „virtuálne“ o mnoho väčší objem. Taktiež sa dá aj súťažiť o ceny. Na webe existuje niekoľko miliónov stránok. Na Slovensku je ich taktiež dosť. Občas sa na niektorom z nich usporiada nejaká súťaž o ceny a súťaž býva často viditeľná len pre návštevníkov danej stránky. Aj preto vznikli pred viac ako troma rokmi prvé stránky, ktoré informujú o súťažiach na webe ako na jednom mieste, zozname všetkých možných súťaží. Je však nutné aby usporiadateľ prešiel internet a našiel miesta, kde registrovať súťaž.

Niekoľko stránok, kde možno nájsť súťaže:
www.slovenske-sutaze.sk
www.esutaze.sk
www.sutaze.info
www.hypersutaze.sk
www.online-sutaze.sk

Pred registráciou si pripravte popis súťaže, odkaz na konkrétne stránky, majte po ruke dobu trvania súťaže a email. To všetko potom nahoďte do jednotlivých formulárov a potvrďte. V priebehu jedného dňa administrátori reagujú a súťaže potvrdzujú.

Pridajte si súťaž na Facebook
Na Facebooku je viacero stránok. Mnohé z nich žiaľ predstavujú aj riziká, ktoré sú popísané v trefnom článku na ZN.SK, avšak predsa len, ak už ste usporiadali súťaž a chcete spätný odkaz z tematickej stránky, skúste napísať správu správcom na týchto stránkach a určite súťaž radi pridajú. Počítajte s tým len v prípade, ak ide o legálnu súťaž s jasnými pravidlami, bez pochybností. Tých nečistých je totiž plno. Prejsť na Facebook-Súťaže

Vyhrávajte ceny:
Rovnaké stránky slúžia aj ľuďom, čo radi vyhrávajú ceny za úlohy a správne odpovede. Takto sa dá prísť k zaujímavým knihám, peniazom, elektronike a podobne celkom ľahko. Samozrejme, pokiaľ vám praje šťastie. Súhrn súťaží a ako aktuálne súťaže nájdete tie prvé napríklad na magazíne Zaujímavé Novinky – ZN na odkaze www.zn.sk/sutaze, kde sa dá taktiež vyhrať nejedna hodnotná cena.