PraktickéSvet internetu

Výmenná bannerová reklama na Slovensku: VRS.cz

tonery

Predsa len, nejaký úžitok to má, lebo českí návštevníci sú tiež návštevníkmi a na českých stránkach sú častokrát aj Slováci. Na internete fungovalo viacero ďalších, napríklad zabak.cz, neskôr prerobený na klik.cz, ktorý sa však doslova vykašlal na ľudí, keď z ničoho nič úplne vypol akúkoľvek podporu. Zmizla tiež Reklama24.cz, kde bolo možné si vybrať či chcete cieliť na slovenských alebo českých návštevníkov a podobne.

VRS.cz je v celku jednoduchý:
Výmenný reklamný systém v skratke VRS ponúka možnosť rôznych druhov propagácie. V prvom rade je nutné vysvetliť systém výmennej reklamy. Na svoje stránky umiestnite kód v konkrétnom rozlíšení podľa toho, či sa vám tam hodí alebo nie. Potom systém automaticky do tohto banneru bude zobrazovať rôzne reklamy. Tieto zobrazenia vám zbierajú kredity, ktoré zas míňate nba to, aby sa na druhých stránkach zobrazovala reklama vaša. Svojim spôsobom ide tak trochu aj o hru. Na webstránkach sa totiž vystrieda viacero reklám, nepútavé nemajú zmysel, ale tie pútavé dokážu prilákať návštevníka k vám.

Ako postupovať pri vytváraní serveru a kampaní:
Pokiaľ sa chcete venovať bannerovej reklame, vytvorte najskôr server, vaše stránky a pozíciu reklamy. Následne po vytvorení vložte vygenerovaný kód presne tam, kde bude vaša reklamná plocha zobrazovať reklamy. Následne je nutné nahrať bannery. V presných rozmeroch a podľa inštrukcií (ak je obmedzenie na veľkosť, zväčša to býva na max 30kb alebo 50kb a obmedzenie na typ súboru JPG, PNG alebo GIF) nahrajte banner a nezabudnite si ho pomenovať. Bude to potom pre vás prehľadnejšie. Následne vytvorte kampaň v ktorej si určíte cielenie zobrazenia vášho banneru, časové obodbie v rámci dňa, denný limit, koľko kreditov je možné na kampani minúť a pod. Pre začínajúce weby neodporúčam príliš propagovať sa na warez fórach, takže túto možnosť nezaškrtávajte. Tiež vypnite erotiku. Každá potvrdená a uložená kampaň potrebuje schválenie administrátora.

Pár ďalších tipov:
Konkrétne spomínaný VRS ponúka ešte podobne fungujúce reklamné odkazy, možnosť zárobku, pokiaľ vaše stránky zobrazia 50 000 bannerov denne, ale tiež pokiaľ máte vyššiu zobrazovanosť, máte možnosť získať typ účtu VIP, kedy aj kampaní môžete spustiť a naraz ich mať spustených oveľa viac. Do mínusu sa nedá dostať, nič vám nehrozí platiť. Len dávajte pozor na to, že ak pri vytváraní serveru zadáte, že plochu dáte na viditeľné miesto, aby to miesto na webe naozaj bolo viditeľné aj na menšom monitore. Tretím spôsobom propagácie je SuperLišta, ktorá sa dá umiestniť na stránky a funguje podobne ako textový odkaz, ibaže je nemenná neustále na očiach na každej stránke daného webu. Nezabudnite, že vždy je nutné mať vytvorenú kampaň, tie potrebujú mať nastavený buď propagovaný text a odkaz kam smerovať, alebo banner, pokiaľ ide o bannerovú reklamu. Od roku 2006 je jedine VRS jediným stabilným serverom, ktorý má zmysel pre malé stránky. Dovolím si preto predpoladať, že môže byť nápomocný aj vám.

Do systému môžete vstúpiť aj prostredníctvom tejto referencie:

You may also like

More in:Praktické