DoményZaujímavosti

Príživníci na doménach a obchodných menách slovenských bánk

Ako som nedávno uviedol, kedysi niekto vyhlásil, že bankové inštitúcie, služby a domény majú dobrý nábeh na slušný pagerank. Neviem, na základe čoho bolo toto vyhlásenie postavené, no svojim spôsobom si ho pretlmočili aj niektorí ďalší špekulanti. Povedzme, že ak aj sú domény finančných inštitúcii nejako lákavé, vždy ide o zneužitie obchodného mena a nepozornosti marketingových oddelení jednotlivých bánk. Pozrel som sa na to, v ktorých prípadoch sa niekto priživuje na doménach bánk a v ktorých naozaj aj stránky fungujú.

Registrované a prázdne
Domény, ktoré sú len registrované, ale v niektorých prípadoch sa neodváži radšej na nej nič nikto prevádzkovať sú nižšie. Zaujímavé je, že často neukážu vôbec ani majiteľa a platcu domény. Pre každý prípad veľmi jednoduchá ochrana.
www.axa-banka.sk
www.mbanka.sk
www.wwwtatrabanka.sk
www.vseobecna-uverova.sk
www.m-banka.sk
www.csobbanka.sk
www.otb-banka.sk
www.otpbanka.sk
www.tatarabanka.sk
www.tatrbanka.sk – tu je otázne, komu o čo šlo, lebo držiteľom domény je iná finančná spoločnosť
www.tarabanka.sk
www.banka-vub.sk

Presmerované redirekty
Jeden príklad toho, ako sa niekto priživuje je v prípade spoločnosti, ktorá si kúpila tri domény so zaujmavým tvarom a dve smerujú vždy na materské weby. Nevedno však zistiť, či ide o firmu najatú samotnými bankami, aby vlastnila a na seba mala napísané varianty ich názvu, alebo si ich držiteľ zámerne nasmeroval na konkrétne banky, aby mu nikto nič nemohol a zatiaľ nazbieral fake Pagerank…
Je to doména napríklad vub-banka.sk, s veľmi rýchlym redirektom na vub.sk, foneticky napísaná doména spoločnosti Allianz na adrese www.alianc.sk je presmerovaná na pravý originál www.allianzsp.sk, len doména www.csob-leasing.sk nejako zaostáva a radšej nesmeruje nikam.
Celkom iný prípad je doména jedného z tých najväčších skupovateľov domén, ktorí zrejme majú peniaze na rozdávanie. Doména otp-banka.sk vás presmeruje na podvodnú súťaž o iPad, ktorá tak nechutne zaváňa failami, že som upozornil na to zaujimavosti.net kde sa vhodnejšie zhostia témy podvodných súťaží. Na vec ma upozornili práve kolegovia, aj preto prichádza článok o doménach bánk dnes.

You may also like

More in:Domény