money4bannersZa posledné roky sú internetové katalógy zapratané odkazmi na rôzne stránky prinášajúce reálny zisk a peniaze. V mnohých prípadoch však išlo o služby, ktoré prinášajú reálny zisk možno pri dvojročnom každodennom klikaní na reklamy, čo nakoniec prinesie neuveriteľných 10 dolárov. Čas, ktorý tak človek strávi klikaním na reklamy môže zhodnotiť celkom inak. Mnoho systémov sľubuje peniaze napríklad za klikanie na reklamy. Majú na to vyvinutý systém, ktorý počíta zobrazenie reklám a snaží sa vyhnúť možným obchádzaniam fungovania systému. Ďalšie množstvo systémov umožňuje získať peniaze po publikovaní bannerov na svojich stránkach. Nie každý má reálnu možnosť a znalosti na spustenie vlastných stránok. (obrázok: v minulosti populárna služba M4B)

Množstvo podvodníkov
Každá oblasť, kde sa pohybujú peniaze, hoci len drobné, láka podvodníkov. Aj na Slovensku vznikajú a v minulosti vznikali stránky, ktoré ponúkali reklamu a aj zárobok za klikanie na rôzne reklamy. Šlo o rôzne služby, ktoré nakoniec stroskotali a samozrejme nikoho z klikajúcich ľudí nevyplatili. Proti tomuto sa snaží tak trochu bojovať aj stránka Pracacezinternet.eu, ktorá otvorene píše skutočné osobné skúsenosti s jednotlivými systémami, približuje možnosti zárobku pre webmasterov, alebo možnosti zárobku pre tých, čo hľadajú prácu. Vzhľadom na to, že aj tam sa dočítate o podvodníkoch, je dobré si pozrieť niekoľko konkrétnych problémov. Napríklad podvodné ponuky práce cez internet, alebo zavádzajúce fakty o klikaní a vyplácaní, ku ktorému dôjde raz, no pri väčších platbách už nedostanete nič.

Zoznámiť sa však môžete so službami ako Money4Banners.co.uk, zavádzajúce Bux.to, Neobux, ďalší zavádzač CashFiesta, reálna a obľúbená služba Google Adsense a mnoho ďalších. K zahraničným má časom pribudnúť viacero slovenských služieb. Viac na partnerských stránkach Práca cez internet.