Praktické

Ako Googlu nahlásiť duplicitný obsah, ktorý vám skopírovali

tonery

Odstránenie obsahu GoogleSkopírovali vám článok z vašich stránok a odmietajú ho odstrániť? Najväčšiu škodu vie narobiť ukradnutý skopírovaný článok vo vyhľadávačoch, pretože skôr ako k vám vaša práca na inom webe priláka pozornosť práve tam. Občas sa môže stať, že stránky plagiátora budú vyššie ako vy a to je podstatný problém. Drzosť niektorých blogerov sa dá vyriešiť aj razantne. Informujte Google o tom, že vám článok ukradli. Ten vie ďalej vyhodnotiť, ktorý článok bol reálne prvý. Ale pekne po poriadku.

Čo vyskúšať ako prvé?
V rámci zrušenia duplicitného obsahu je na prvom mieste nutné kontaktovať webstránky, ktoré obsah skopírovali. Pokiaľ stránky nemajú záujem o zmazanie, alebo nezobrazujú kontakt, skúste napísať slušnú žiadosť k hostingu, aby preposlali vaše požiadavky a nároky autora priamo majiteľovi stránok. Je to krajná možnosť, no ak nezaberie ani ona, základom je zbaviť sa duplicitného obsahu z Googlu.
Nahlásenie skopírovaného obsahu je možné priamo v Googli.

Dajte si pozor, Google nie je hlupák, čiže podnety, ktoré nie sú založené na pravde môže vyhodnotiť proti vám. Meno uvádzajte vlastné, email pravý, do prvého okna sa zadáva popis toho, čo je vlastne zle. Do druhého veľkého okna sa zadáva odkaz na originálny obsah a článok. Do tretieho veľkého okna patrí odkaz na odcudzený obsah. Šanca eliminovať možnosť, že pri hľadaní vášho obsahu narazí potenciálny návštevník na kópiu a nie na váš originál, sa tým zvýši. Samozrejme, úspešnosť závisí od pravdivosti vášho zadania a hlásenia. V každom prípade, nájdenie správneho odkazu na nahlásenie tohto obsahu môže byť niekedy problém.

You may also like

More in:Praktické