Download & SharePraktické

Ako nahlásiť spam z Outlooku do JunkMail Filtru?

tonery

Junk Mail filter outlookDennodenne nás zaplavuje rôzny spam. Pod spam útokom sa ocitli v poslednom čase mnohé slovenské firmy, pretože na nich cieli nie len pochybný zľavový portál, ale dokonca aj košická tlačiareň a výrobca zvláštnych jednoduchých predražených stránok, ktorý nereaguje na žiadosti zastavenia spamu. Ako sa poriadne vysporiadať so spamovacími praktikami jednotlivcov? Návodov je niekoľko a ani jeden nie je definitívny. Dôležité je však vedieť aj nahlásiť spam. Kým bežné emaily majú schopnosť nahlasovať spam pomocou jedného tlačidla, napríklad taký Outlook to musíte naučiť. Štandardne ide o aplikáciu, či úkon, ktorý človek nepoužíva, alebo mu nerozumie. Ak vás však dožierajú spamovacie praktiky niektorých jednotlivcov, zablokujte im server, aby viac posielať emaily nemohli. Pravdou je, že tým zablokujete všetky stránky na danom hostingu. Laicky a možno stojicky povedané – problém nech následne rieši webhosting, ktorého servery sú zablokované. V jeho podmienkach by malo byť jasne uvedené, že spamovanie je zakázané. Napriek tomu slovenské firmy fungujú, ako fungujú. Nehovoríme ešte o rôznych dedičstvách, ponukách, pôžičkách a podobne. Servery, ktoré odosielajú, môžu dostať príručku a každá výrazná obeť spamu si príde na svoje.

Ako pomocou Outlooku nahlásiť spam do filtra JunkMail?
JunkMail je najpoužívanejším registrom serverov odosielajúcich spam. Emailové služby, ako napríklad Azet.sk ho využívajú na filtrovanie problémovej pošty. Kto sa ocitne v tomto filtry, jeho pošta sa k adresátovi nedostáva. V Outlooku funkcia nahlásenia nie je, treba ju doinštalovať z oficiálnych stránok Microsoft s výberom konkrétnej verzie software: microsoft.com

V prípade Outlook 2003 a Outlook 2007 budete mať tlačidlo: Report as Junk and Delete.
V prípade Outlook 2013 a novších je to trochu inak. Správu priamo označujete ako Junk, alebo Delete as Junk, prípadne Delete Junk.

Ak nič neinštalujete
Ak nemôžete nič instalovať a ste v inom software, možnoť je zaslať email na adresu: junk@office365.microsoft.com. Avšak email musí obsahovať prílohu – celý email, ktorý vám dorazil. Spam správa musí byť zaslaná ako príloha v holom čistom emaily od vás na uvedenú adresu.

You may also like