Praktické

Ako najrýchlejšie a zadarmo prerobiť word dokument (doc, docx) na PDF

Pri práci s počítačom mnoho krát potrebujeme pracovať s rôznymi formátmi. PDF je skvelé v tom, že dokáže poňať rozsiahly dokument, nerozhadzuje jeho formátovanie. V PDF sa dá ukrývať grafika, ktorá kvalitatívne zostáva nezmenené a aj pozmenenie celého dokumentu je ťažšie, ako pri otvorenom DOC alebo DOCX. Neraz sa stáva, že potrebujeme urýchlene vytvoriť PDF no nemusíme mať po ruke správnu aplikáciu známu tiež ako konverter. Existujú dva základné postupy, ako to docieliť a neminúť veľa nervov, času a žiadne peniaze na nákup licencií a pod.

1. Skúste nahliadnuť do Wordu

Novšie verzie aplikácie Microsoft Word ukrývajú samé možnosť ukladať súbory DOC / DOCX priamo ako PDF. Uložíte si ich jednoducho v tomto formáte a nič viac vás už nečaká.

2. Online konverter, rýchly a zadarmo

Online konvertory sú skvelé jednoduché aplikácie, ktoré vám poskytujú konvertovanie súborov bezplatne a rýchlo. Ich zmysel je v tom, že stránky sú plné reklamy, ktoré vám zobrazujú. Pri veľkej popularite týchto riešení a pri veľkom počte zobrazení reklám je v podstate hneď aj zodpovedané, prečo sa oplatí ľuďom prevádzkovať takéto stránky a pomáhať ostatným zdanlivo nezištne.

Na trhu je množstvo portálov, ktoré slúžia na online konvertovanie. V prvom rade je po vstupe na stránky nevyhnutné nájsť tlačidlo, alebo technológiu načítavania. Niektoré stránky využívajú bežné označenia. Pri iných je nutné viac hľadať. Načítané DOC súbory sú následne po nahratí prerobené do PDF a je vám umožnené stiahnuť si hotový súbor. Prípadne vám dorazí emailom alebo cez odkaz. Konvertovanie trvá obvykle pár sekúnd, alebo minút. V závislosti od rozsahu a veľkosti.

Je ťažké sa vyjadriť, či si sever originál dokumentu nejakým spôsobom zálohuje. Preto sa ani veľmi neodporúča príliš chúlostivé informácie a vážne texty veľmi nekopírovať na neznámy server, ktorý si ho môže ponechať a neskôr analyzovať.

You may also like

More in:Praktické