Software

Fitbit nadviazal spoluprácu s aplikáciou Spotify

Je to oficiálne! Fitbit začal partnerskú spoluprácu s aplikáciou Spotify. Všetci majitelia inteligentných hodiniek tak už onedlho budú môcť začať počúvať hudbu priamo prostredníctvom ich zariadenia na zápästí. Všetci športovci vedia, že dobrý playlist môže výrazne zlepšiť výkon pri cvičení. Počúvanie obľúbených skladieb preto bude dostupné takým spôsobom, aby si ho mohol dopriať naozaj každý.

Spotify

Samozrejme nebude chýbať ani funkcia, ktorá vám vyberie skladby vhodné na beh či do posilňovne. Miernym sklamaním je snáď len to, že funkcia Spotify bude pravdepodobne dostupná len na zariadeniach Fitbit Versa 2, ktoré je u nás možné kúpiť približne za dvesto eur. Hudbu či podcasty však bude možné kontrolovať a ovládať priamo zo zápästia používateľa, čo je ideálne pre tých, ktorí sú neustále v behu a zaneprázdnení.

 

Ako na to?

Hoci prostredníctvom hodiniek Fitbit ešte nemôžete sledovať svoje športové stávky (napríklad na bet365), hudbu si už vychutnávať môžete. Na to však musí majiteľ hodiniek poznať postup. Čo teda robiť? V prvom rade je potrebné stiahnuť si do hodiniek aplikáciu Spotify. V rámci nej by ste sa mali prihlásiť do svojho Spotify Premium účtu. Pokiaľ však ešte prémiový účet nemáte, nevadí. Spotify vám umožňuje vyskúšať si aplikáciu na prvé tri mesiace zdarma. Má to však i svoju nevýhodu. Aplikácia Spotify prostredníctvom Fitbit hodiniek nebude fungovať bez internetového pripojenia. V praxi to znamená, že mobilný telefón, ktorý máte s hodinkami spárovaný, bude musieť byť pripojený na internet a byť kdesi v blízkosti vašich hodiniek. Okrem toho musí mať spustenú aplikáciu Fitbit na pozadí. Možnosti, ktoré na hodinkách budete mať pri prehrávaní hudby spustené, je prepínanie skladieb, ich spúšťanie i zastavovanie i mód náhodného prehrávania. Okrem toho si môžete skladby, ktoré máte najradšej, označiť srdiečkom a pridať si ich tak do zoznamu svojich obľúbených piesní.

Naposledy prehrané skladby

Vo vašich hodinkách si môžete zvoliť aj spustenie naposledy hraných piesní či playlistov. Ak však so svojím výberom nie ste až tak spokojní alebo vás už omrzel, môžete si zvoliť počúvanie playlistov, ktoré vytvorili iní používatelia. Obsahujú skladby, ktoré boli za posledný týždeň tými najpočúvanejšími. Ak však vôbec netušíte, čo by ste si napríklad v posilňovni mohli zapnúť, môžete sa spoľahnúť na obľúbenú sekciu z dielne Spotify známu pod názvom Workout playlists. Tento zoznam skladieb si môžete navoliť jednoducho prostredníctvom vašich hodiniek. V ponuke je široké rozpätie rôznych playlistov na cvičenie vrátane tých motivačných. Alebo si len zvoľte typ tréningu, ktorému sa práve plánujete venovať, čo vám taktiež ponúkne nespočetné množstvo možností, či už ste bežec, milovník kardia, jogín alebo kulturista.

Čo nám chýba?

Prepojenie aplikácie Spotify a hodiniek spoločnosti Fitbit však ešte nie je úplne dokonalé. Okrem už spomínaných nevýhod akými je napríklad nutnosť neustáleho internetového pripojenia sa stretávame s ďalšími maličkosťami, ktoré veríme, že budú v budúcnosti doplnené. Prostredníctvom svojich hodiniek totiž ešte v súčasnosti nedokážete ovládať hlasitosť hudby. Ďalším z nášho pohľadu nedostatkom je aj to, že predtým, ako sa vám zvolené playlisty skutočne zobrazia na vašich hodinkách, si ich možno budete musieť najskôr prehrať na zariadení, ktoré máte s hodinkami a Spotify prepojené. Je samozrejme len na vás, či vás tieto detaily pred inštaláciou Spotify zastavia. Čo však musíme uznať je, že Fitbit spravil obrovský krok smerom vpred. A to ani nehovoríme o ďalších nadčasových aplikáciách, ktoré spoločnosť v súčasnosti ponúka. Veď ktoré iné zariadenie okrem Fitbit-u dokáže predvídať, či na vás lezie choroba?

Pripravil JM

You may also like

More in:Software