Praktické

Ako odstrániť z Google staré výsledky vyhľadávania, ak zdroj nie je?

Nepochybne sa vám už stalo, že sa snažíte vymazať z Googlu, no nedarí sa vám to aj pre zaseknuté výsledky vyhľadávania v Googli. Napríklad vtedy, ak už vaše meno nesvieti na dotyčnom webe, alebo ste prepísali obsah stránky, no Google zobrazuje stále pôvodnú. Samotnému vyhľadávaču je možné odoslať informáciu, aby skontroloval a aktualizoval svoje údaje na konkrétnom odkaze. Stránka, ktorú môžete použiť na odstránenie výsledkov vyhľadávania, presnejšie stránka, na ktorej môžete dať podnet na prešetrenie, je na nasledovnom odkaze:

Tam nájdete políčko, do ktorého stačí vpísať konkrétny odkaz získaný z Google vyhľadávania. Kopírujte ho v rámci jednotlivých výsledkov v Googli. Prejdite naň pravým tlačidlom myši, zvoľte možnosť skopírovať cestu / odkaz a tento odkaz vložte do políčka pre overenie.

V takomto prípade skopírujete link v tvare: „https://www.google.sk/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=4&cad….atď„. Práve v tejto podobe ho vkladajte na stránky, ktorých odkaz je uvedený vyššie.

Je tak záznamom pre celú cestu v rámci Google. Ak priamo Google zistí, že medzičasom stránka zmenila obsah oproti tomu obsahu, ktorý zobrazuje, posunie stránku medzi manuálne vybavené požiadavky. V prípade ak požadujete zmazať niečo z Google a na dotyčnom webe sa naďalej tieto dáta objavujú, webstránka na tento fakt upozorní. Mala by vás vyzvať, aby ste zaistili úpravy na danom odkaze.

Táto možnosť totiž slúži na aktualizáciu stránok a obsahu, ktorý Google indexuje, až potom, čo urobíte úpravy.  Samozrejme, možnosťou je aj ponechanie celej aktualizácie na automatiku. Podľa našich skúseností však niektoré prípady trvajú aj celé mesiace, než sa stránka zaktualizuje. Ide napríklad o niektoré profily, komentáre u obchodníkov pod produktami s vašim menom, alebo niektoré personalizované stránky s nízkou návštevnosťou. V prípade, ak stránka nezanikla len zmenila svoj obsah, môžete túto možnosť vybrať taktiež. Vtedy Google zobrazí okno, kde je nutné napísať jediné slovo, ktoré vo vyhľadávacích výsledkoch je, no na cieľovom webe už nie je. Následne až potom je možné potvrdiť stránku na manuálnu kontrolu.

You may also like

More in:Praktické