Download & ShareNovinky

Elektronické knihy na ibux.sk už nenakúpite. Obchod sa zlúčil s bux.sk

Obľúbený obchod s elektronickými knihami ibux.sk skončil. Presnejšie sa spojil s materským kníhkupectvom bux.sk. Technicky však dosiaľ ibux.sk zastrešovala česká spoločnosť wooky, ktorá prevádzkuje naďalej rajknih.sk. E-knihy pritom neboli na bux.sk presunuté, ale celé rozhranie sa pre zákazníkov vytváralo na novo. Takýto projekt zatiaľ nemá na Slovensku obdobu. Namiesto toho, aby zákazníkom povedali „Sorry, končíme,“ a ponechali ich s pôvodnými knihami na pôvodnom systéme, pustili sa do rozsiahleho vytvárania užívateľských kont od základu.

Eknihy elektronické knihy

Dôvodmi zlúčenia oboch predajných kanálov mali byť snahy o poskytovanie celej ponuky na jednom mieste. Kombinujúc klasické knihy a po novom elektronické zároveň, bux.sk umožňuje v jednom nákupe kombinovať klasické knihy a aj tie elektronické. V takom prípade je nutné počítať s úhradou objednávky len prostredníctvom karty. Úhrada na dobierku pri elektronických knihách? Taká predstava by bola priam snom pre pirátov a tých čo plnia úložiská pirátskymi súbormi. Najmä dobierka pri elektronických knihách nie je možná z čisto reálnych dôvodov.

Jedným  z dôvodov sťahovania, ktoré obchod komunikuje vo svojich stránkach, je aj snaha rásť a rozširovať sa. Je pravdou, že pôvodný ibux.sk nebol niekoľko rokov inovovaný. Ani bux.sk na tom nie je najlepšie. Technicky si oba portály uchovávajú svoje stránky a systémy už dlhé roky. Kým na http://bux.sk sú viditeľné určite úpravy, ibux.sk sa reálne zasekol v dávnejšej minulosti. O to viac, že šlo o stránku spojenú s tabletmi a mobilmi bez akejkoľvek responzívnej reakcie stránky. Napriek zdanlivému názoru, že ide o zmenu v štýle „z blata do kaluže“, nemusí to tak celkom byť.

Tu je päť faktov, na ktoré by sme mali brať ohľad.

1. Nakúpiť naraz knihy aj e-knihy sme mohli dlhodobo len na martinus.sk. teraz aj na bux.sk
2. Vývoj a inovácie sa tak prevádzkovateľa týkajú len raz. Nemáte dva samostatné projekty.
3. Zákazník môže získať viac, ak mu jeden predajca vie a chce ponúknuť viac. Napríklad balíčky, informácie, akcie, série kníh.
4. Zníženie nákladov môže priniesť lepšie akcie a výhodnejšie ceny konečnému zákazníkovi.
5. Faktom je že prevádzkovateľom obchodu bux.sk je IKAR, a.s., slovenské vydavateľstvo, ktoré ak je knižným vydavateľstvom, dokáže zákazníkovi ponúknuť priamo informácie, dátumy vydaní, presný obsah, presne tú knihu, ktorú si objednávateľa a aj lepšie cenové schopnosti. Najmä, ak sú knihy priamo od zdroja, ide o priame informácie bez rizika omylu, neúplnosti a najmä bez sprostredkovateľa. Ak to porovnávame všeobecne s distribúciou bežného tovaru na príklade veľkoobchodu a maloobchodu, je v mnohom a takmer vždy výhodou nakupovať priamo u hlavného dodávateľa.

You may also like