Download & ShareSoftware

Top hry a aplikácie na mobil, ktoré zaručene zaženú nudu

Hry na telefóne hrávame zrejme všetci. Či chceme zabiť nudu na záchode, na ceste v autobuse alebo na prednáškach v škole, nikdy ich nie je dosť. Prinášame vám preto na inšpiráciu výber tých mojich, ktoré sú samozrejme všetky zadarmo.

Pokémon Go

Hra Pokémon Go spustila v roku 2016 doslova ošiaľ na Slovensku a dnes je pre mnohých už len minulosťou. Verte, či nie, stále sa nájdu ľudia, ktorí túto hru hrávajú. A, veru, nie je ich málo. Za tie roky pribudlo niekoľko noviniek, takže hra stále dokáže prekvapiť aj samozvaného odborníka na Pokémonov. Že nejde o žiadnu “lenivú hru” je dúfam každému viac ako jasné. Táto hra vás v honbe za plnením úloh donúti opustiť pohodlie domova, takže okrem pár chytených pokémonov si môžete na svoje konto pripísať aj pár prejdených kilometrov. Samozrejme, pokiaľ to nehráte počas jazdy autom.

Zdroj: Patrícia Lukáčová

PUBG MOBILE

Nie je azda nikto, kto by PUBG v roku 2019 nepoznal. Obľúbená strielačka si získala množstvo sŕdc po celom svete, vrátane toho môjho. Veľkou výhodou je, že s hráčmi vo svojom tíme môžete komunikovať, a dokonca ju môžem hrať aj so svojimi priateľmi. Najviac sa mi páči, že vývojári neustále pridávajú nové mapky, takže môžem hrať stále v novom prostredí. Ideálna hra na odbúranie stresu, pri ktorej stratíte pojem o čase. Určite pomôže aj obal na mobil, ktorý zníži kĺzavosť a pomôže dostať sa vám aspoň do prvej desiatky hráčov.

Zdroj: Patrícia Lukáčová

Super brain

Táto hra ma zaujala najmä preto, že si vďaka nej poriadne precvičím svoje mozogové závity (ako už vyplýva z názvu). Ponúka veľa chytákov a zaujímavých úloh, no keď príde na matematické príklady, musím využiť aj nápovedy. Jedinou nevýhodou pre niektorých ľudí môže byť jedine to, že sa tam vyžaduje aspoň základná úroveň angličtiny.

Zdroj: Patrícia Lukáčová

Icing on the Cake

Aj keď je hra Icing on the Cake totálna hlúposť, perfektne pri nej vypnem a neriešim nič iné, len aby ten môj koláčik vyzeral dokonale. Jedinou úlohou je na koláč naniesť krém a potom ho špachtľou urovnať. To je celá vaša úloha. S rastúcimi levelmi rastie aj náročnosť, a ja sa po pár chvíľach hrania cítim ako najväčší cukrársky majster.

Zdroj: Patrícia Lukáčová

Paper.io 2

Hier s koncovkou .io je naozaj obrovská kopa. Jednou z prvých bolo počítačové Slither.io, ktorého let´s play-e točili youtuberi takmer na celom svete. Posun na telefónne zariadenia hodnotím pozitívne, pretože mi neraz pomáha táto hra zabíjať nudu na nekonečných prednáškach v škole. Vašou úlohou je pohybom prsta zabrať čo najväčší kus daného územia a dávať si pritom pozor, aby vás ostatní hráči nezabili. Znie to príliš jednoducho, ale neverili by ste, koľko nervov dokáže Paper.io narobiť. V tomto prípade odporúčam zaobstarať si naozaj kvalitné puzdro na mobil aj spolu s krytom, ktoré váš telefón ochránia, keď sa ho rozhodnete v záchvate šmariť o zem.

Zdroj: Patrícia Lukáčová

Ludo Club

Posledná hra je zo série všetkých Messenger hier, ktorá ma baví zrejme najviac. V podstate ide o človeče, pričom ho možno hrať buď s náhodnými ľuďmi, alebo so svojimi kamarátmi. Ďalšia moja obľúbená “záchodovka” (alebo “prednáškovka”?). Rizikom hry sú najmä hádky s ľuďmi, s ktorými sa ju rozhodnete zahrať, a z “Človeče, nehnevaj sa” sa razom stane “Človeče, prišiel som o kamarátov”. Nemôžete ju preto brať tak vážne a hádky si vybavte rovno na virtuálnej hracej doske.

Zdroj: Patrícia Lukáčová

You may also like