Praktické

Ako zablokovať nechcené stránky a konkurenciu v Adsense reklame?

tonery

Pokiaľ ste používateľom reklamnej siete Google reklamy a služby Adsense na svojich stránkach, nepochybne ste už riešili, alebo už dávno máte vyriešené filtrovanie nechcených stránok. Možno sa vám nepáčili stránky, ktoré ste na svojich stránkach v Google reklame videli vy sami, no v realite sa im na stránke môže zobrazovať akákoľvek iná reklama. V súčasnosti môže dosť meniť fakt, že sa predsa len nachádzajú investori, ktorí dávajú neuveriteľné peniaze do denných impresií a tak sa niektoré reklamy zobrazujú všetkým bez toho, či majú o výrobky záujem, alebo nie.

Adsense reklama, blokovanie stránok

Sú to všetky tie zázračné jazykové kurzy, ktoré vás naučia jazyk za dva týždne bez driny a hovoríte ako rodený Angličan, alebo bannery so zhnitými banánmi a rôznymi potravinami, ikrami a vajíčkami, ktoré hlásia, že poznajú starodávnu zabudnutú formulku na schudnutie a lekári sú šokovaní. Tieto reklamy sa zobrazujú komukoľvek. Spôsob ako sa vyhnúť týmto reklamám, ale aj iným, prípadne konkurenčným a nechceným spoločnostiam, je jednoduchý. Po prihlásení do služby ADSENSE prejdite do sekcie POVOLENIE A BLOKOVANIE REKLÁM.

Centrum pre kontrolu reklám

Po novom je v tejto sekcii aj položka CENTRUM PRE KONTROLU, kde je možno vyberať tie reklamy, ktoré majú široké zobrazovania a môžu s azobrazovať na vašich stránkach. Je pravda, že ľudia na tie šokujúce výmysly klikajú a vy tak máte zisk. Odstavením podvodných stránok a podvodných reklám na pochybné prípravky si možno odstavíte niektorých klikačov, no v konečnom dôsledku neponúkate na svojich stránkach odporný obsah s nechutnnými obrázkami. Dôvodom, prečo je možno ddobré toto riešiť sú tie prípady, kedy vás do trestného oznámenia pre podvod zatiahne poškodená strana ako stránku, ktorá propagovala podvodný prípravok na chudnutie a podobne. V novej sekcii je možné klikať a zamietať, prípadne potvrdiť rôzne reklamy. Vo všeobecnosti sa však naďalej zobrazujú, až kým ich nezablokujete.

Menovité konkrétne blokovanie známej URL

Ak ale poznáte URL stránok, ktoré nechcete mať medzi stránkami propagovanými na vašich stránkach v Adsense reklame, stačí vojsť do POVOLENIE A BLOKOVANIE REKLÁM – sekcie OBSAH a pod ňou položka VŠETKY MOJE STRÁNKY (VŠECHNY MOJE WEBY), kde si v okienku môžete napísať adresu na pochybné stránky, či konkurenciu.
Do okna zadávajte adresu bez začiatku a pre jednotlivé poddomény je žiaľ nutné vkladať aj poddomény. Definitívnu URL získate aj tak, že kliknete na reklamu na vašom webe nie prvým tlačidlom ale pravým. Vyvoláte ponuku a zvolíte SKOPÍROVAŤ ODKAZ. Vložte odkaz napríklad do textového editora a mimo začiatočnú Google URL nájdite vo zvyšku dlhého URL odkazu aj adresu na cieľové stránky. Akonáhle ich nájdete, môžete ich vložiť a zablokovať.

You may also like

More in:Praktické