NovinkyPraktické

Ako zmeniť EURO na BitCoin (aj Ethereum, Dash, Litecoin) a opačne

BitCoin ako virtuálna mena, stále rastie. Má teda svojim spôsobom zmysel uvažovať aj nad možnosťou zameniť si EURO na BTC (BitCoin) a nejaký čas počkať. Nakúpite potom za BTC oveľa viac, než by ste nakupovali obyčajne. Samozrejme, že pri prípadnej výmene BTC na EUR tak získate taktiež viac. Niet sa teda čomu diviť, že svet šalie a investuje do BitCoinu. Avšak vo svete virtuálnych mien nie je len BitCoin. Je ich ešte mnoho, niektoré rastúce rýchlejšie, iné pomalšie.

BitCoin

Využívajúce online priestor na svoju silu a využívajúce hardware počítačov na ťažbu takýchto mien. Pri riešení otázky, ako vlastne zmeniť EURO na BitCoin sa stretávame s mnohými riešeniami a témami. Pre prípad, že hľadáte spôsob, ako zmeniť pár desiatok eur na BTC, skúste rakúsku službu BitPanda. Pre Európsku úniu a teda aj Slovensko je to z mnohých služieb jedna z tých najlepších. Jednak preto, že umožní bankový prenos v rámci Europlatby – SEPA platby, ale taktiež aj kartou.

BitPanda

Rakúska spoločnosť ponúkajúca možnosť zámeny EURO na BTC ponka ajj podporu pre ďalšie známe meny. Napríklad úspešná a celkom sľubne vyzerajúca ETHEREUM, mena DASH alebo LITECOIN. V podstate spolu všetky štyri prinášajú možnosť rastu. Teda aspoň ako to vyzerá v posledných dňoch. Nech už následne tieto meny používate na čokoľvek, alebo vám ide len o výmenu nejakých EUR na skúšku, treba dodať niekoľko rád k tejto službe.

  • Stránky:  BitPanda.com
  • Pre EÚ určenie má lepšie nastavenia
  • Vyžaduje si overenie totožnosti v prípade, ak chcete veľa investovať
  • Pri malých prevodoch cez SEPA nie je nutné overovanie totožnosti
  • Pri platbách kartou je nutné overenie totožnosti
  • Má niekoľko rôznych možností zabezpečenia a ochrany účtu

You may also like

More in:Novinky