PraktickéZaujímavosti

FIO banka spúšťa rýchle priame platby v eurách, tak ako iné banky

Fio banka sa odteraz zaraďuje medzi banky akými sú Tatra banka, VÚB alebo Slovenská sporiteľňa. Platby, ktoré budú odoslané v jeden deň, budú na strane prijímateľa prijaté v priebehu pár sekúnd. Podmienkou je, aby službu priamej platby v EUR podporovala banka prijímateľa. Novinka pre klientov banky FIO určite uľahčí medzibankové prenosy súm do 4 000 EUR.

fio banka

FIO sa tak zaraďuje medzi iné banky, ktoré do značnej mieri uľahčujú prevody menších súm napríklad pri úhradách zájazdov, objednávok v eshopoch a ďalších služieb, kde je nevyhnutná platba. Pri platbách prevodom sa doteraz muselo v rámci FIO banky čakať 1 pracovný deň na pripísanie. To sa však mení, čo je dobrou správou pre nemalý počet firiem a jednotlivcov využívajúcich výhody česko-slovenskej banky Fio banka. Naďalej však táto vymoženosť nie je súčasťou celého verejného bankového priestoru. Viac podrobností uvádzajú oficiálne informácie priamo od banky.

Oficiálne oznámenie novinky

Fio banka sa zapája do systému okamžitých platieb v eurách. Po novom môžete odosielať a prijímať platby v eurách z iných bánk na Slovensku aj zahraničí v okamžitom režime.

Výhody okamžitých Europlatieb:

  • odosielanie a prijímanie okamžitých platieb v priebehu niekoľkých sekúnd,
  • možnosť odosielať a prijímať 24 hodín denne, 7 dní v týždni (s výnimkou plánovaných odstávok a výpadkov spôsobených technickou chybou),
  • odosielanie a prijímanie úplne zadarmo,
  • jednoduché zadanie v Internetbankingu i Smartbankingu.

Ako okamžitú platbu môžete poslať jednorazovú platbu v eurách do výšky 4 000 EUR, a to do bánk, ktoré podporujú prijímanie takýchto platieb.

You may also like

More in:Praktické