Hosting

Hosting Gigaserver prekvapil, ponúka zálohy webu zadarmo

Hostingová služba Gigaserver.cz prekvapila. Celkom nepozorovane a v tichosti pripravila svojim užívateľom prekvapenie, ktorým sa bežne firmy chvália týždne vopred a aj potom je to všade vidieť. Nepochybne sa mnohým zíde po zlyhaní webu, alebo po nejakom zásahu bez zálohy obnoviť webstránky. Nie každý pred nejakým zásahom zálohuje, alebo v prípade živých projektoch ich napadne vírus a vy nemáte po ruke to CD, kde je aspoň minulomesačná záloha. Všetkých, čo majú svoje stránky na novších serveroch totiž hosting vytvoril ešte jednu zložku, ktoré nesie označenie backup a v nej sa nachádza záloha celého hostingového programu. Ak teda máte svoje stránky s podstránkami a tie majú aj inštalované databázy, to všetko je každý deň zálohované aj v tejto zložke. Z počiatku som sa nechápavo informoval priamo v Gigaserveri, čo je to za novinku a čo obnáša.

O čo ide a ako to funguje
Záloha obsahuje niekoľko MB až GB, záležiac od veľkosti samotného webu a z hostingového programu neberie absolútne nič, pretože súbory sú umiestnené na záložnom serveri. Adresár je len zástupcom a nie reálnou zložkou. Funkcia sa nachádza len na nových serveroch, kde ju bolo možné vytvoriť, no počítajú so zavedením aj na ďalšie. Odhodlali sa k takejto doplnkovej bezplatnej službe najmä preto, že obnova dát na požiadanie trvala niekoľko minút, ba dokonca hodín. Teraz sa však každý môže k zálohe dostať ihneď. Náhla nákaza vírusom tak dokáže zachrániť webstránky. Pokiaľ nejde o dlhodobejšiu nákazu a vírus už aj v zálohe. Aj v minulosti boli u gigaserveru zálohy bezplatné, tentoraz to však funguje jednoducho a priamo aj bez písania požiadaviek a v prípade noci sa tak každý dostane k zálohám.

BEZPLATNÉ je ojedinelé
Po skúsenostiach s možno 10 hostingovými službami je bezplatnosť poskytnutia záloh naozaj ojedinelá. Na Slovensku jedinú pozitívnu skúsenosť s obnovou dát mám s Yegon, s.r.o. Ďalšie služby vyžadovali nehorázne poplatky a problém bol dostať zálohy aj po konečne dorazení platby.

You may also like

More in:Hosting