Image hosting je pojem, ktorým označujeme všetky online služby, ktoré nám umožňujú nahrávanie obrázkov a ich ďalšie použitie cez odkazy, alebo ako listovateľné galérie. Pomerne jednoduché fungovanie týchto služieb umožňuje verejnosti nahrať obrázky, vybrať si spôsob použitia obrázku a následne dostane kód, ktorý stačí na cieľové miesto vložiť. Vo všeobecnosti sú tieto služby používateľné len krátko, ale tu je napísaných niekoľko spôsobov, ako obrázkový hosting využiť vo svoj prospech častejšie.

  1. internetové aukcie a inzercia:  viacero aukcií si žiada poplatky za veľké obrázky, či viac obrázkov. Nahrajte si teda obrázky predávaného tovaru na obrázkový hosting, následne odkazy na fotografie pridajte do SOURCE CODE v okne s textom aukcie a neplaťte za fotografie. V skutočnosti budú umiestnené na obrázkovom hostingu a vy si ich do popisu aukcie dostanete len za pomoci odkazov.
  2. internetové fóra: diskutujete na internete na nejakú tému, riešite problém v počítači a nikto nevie, čo máte na mysli? Tak teda odfotografujte print screen na ploche, a vystrihnite si napíklad v jendoduchom programe Irfan View danú oblasť označením myškou v screenovom obrázku. Výber si uložte ako nový obrázok a nahrajte ho na obrázkový hosting. Kód určený pre fóra potom len vložte do príspevku a výsledok bude po vydaní jasný a výstižný.  Okrem textu ho totiž doplníte o obrázok.
  3. internetové podpisy: častí návštevníci komunitných fór by našli u mnohých stálych užívateľov rôzne podpisy a obrázky, tzv. bary, lišty s reklamami. Tie ak nemáte vlastný web, je možné nahrať na obrázkový hosting a do podpisu naviesť ž len odkaz, ktorý získate po nahratí obrázku.
  4. hlásenie chýb: potrebujete niečo poslať známym, máte chybu v počítači, alebo ste len niekde na chate, v ICQ, či v rýchlej komunikácií, cez ktorú nemožno posielať obrázky? Nahráte obrázok na imagehosting a postačí vám poslať len odkaz naň. prijímateľ správy si už otvorí, čo bude chcieť.
  5. rýchle nahratie a poslanie: po piate to môže byť akýkoľvek iný dôvod na poslanie fotografie, či obrázku ďalej. Napríklad, ak ste bloger, máte blog, ale už nie priestor na ukladanie fotografií, či potrebujete nahrať viac obrázkov a je pre vás komplikované všetky nastaviť do webu. Upravte obrázok na menší rozmer šírky, aby nepretŕčal mimo web a nahrajte ho. Následne len skopírujte kód na stránky.

Obrázkový hosting na obrazky.volne.euSlovenský image hosting – Obrázky.volne.eu
Jeden taký slovenský image hosting, ktorý umožňuje fotografie označiť aj za súkromné a tým sa skryjú a na serveri sa zašifruje názov fotografie, je na adrese www.Obrazky.volne.eu. Tam si môžu záujemcovia nahrať potrebné obrázky v priebehu pár sekúnd. Vyžaduje sa len, aby šlo o vaše obrázky, bez autorských práv tretích strán. Skrátka nič, čo by porušovalo autorské práva, ako napríklad fotografie celebrít, na ktoré sa viažu práva na šírenie, fotografie zakúpené vo fotobankách, či mapy a podobne. Služba je bezplatná. Po vytvorení účtu na Obrazky.volne.eu je možné vytvárať aj galérie s fotografiami, čím sa dá vytvoriť súbor obrázkov. Každú je možné hodnotiť, alebo komentovať. Fotografie s obmedzením ako súkromné, je zas možné len použiť ta, ako chce samotný užívateľ, ktorý obrázok nahral. Po nahratí sa zobrazí ponuka možných kódov a spôsob ich použitia. Stačí vám kód skopírovať.

Obrázkový hosting Obrazky.volne.eu

Vysvetlenie typov odkazov po nahratí: Hneď prvý spôsob linku je direct link / priamy link, ktorý znamená priamy odkaz na súbor. Poslať ho môžete v komunikácií, cez facebook alebo v hlásení support chýb na nejakých stránkach v kontaktnom formulári. Tie zväčša nemajú možnosť nahratia prílohy, takže si ju môžete takto vytvoriť.  Forum code slúži pre nahrávanie obrázku do diskusných fór. Tretí je určený pre tých, čo chcú, aby ich obrázok na fóre bol klikateľný a po kliknutí sa návštevník dostal na zväčšeninu. Štvrtý odkaz má rovnakú funkciu, no je určený pre blogy, webstránky, aukcie a inzercie. Piaty typ kódu je Auction / Website code, jednoduchý kód pre stránky, blogy a aukcie, ktorý netvorí z obrázku klikateľný odkaz, ale len jednoducho obrázok zobrazí. Predposledný typ slúži na preposielanie priateľom, aby mali prístupnú možnosť komentovania a hodnotenia. Posledná možnosť je zmenšenina obrázku.

Odkaz:  www.Obrazky.volne.eu