O zlyhaniach vo fungovaní celej siete už bola reč na mnohých miestach. Venovali sme sa im aj u nás, no tentoraz v  súhrne spomeňme tie najväčšie. Všetky sú zásadne proti užívateľom. Kým bežnému užívateľovi, ktorý neberie ohľad na ochranu vlastného súkromia a pri náleze chyby ju skrátka obíde, nič z tohto problém tvoriť nebude, zvyšok si celú vec uvedomuje.

Užívateľská / technická podpora je doslova na nič
Máte problém? Nuž, tak potom máte problém. Čo na tom? Vaša snaha kontaktovať Facebook je ako prdieť do vetru. Nikto to nepostrehne, lebo to ani nepotrebuje. Pokiaľ vám niečo zmizlo, nejde niečo spustiť, aplikácia vám poškodila inú aplikáciu, stránky sa nedajú načítať a vy sa horkoťažko preklikáte neuveriteľne povrchne zostavenou predpísanou nápovedou k reálnemu odkazovaču. Napíšete im správu v angličtine, pod tým v nemčine a pod tým v češtine… za celý rok jediná odpoveď.

Blokovanie stránok a neschopnosť ich odblokovať
Facebook sa z nejakého dôvodu rozhodne zablokovať webové stránky. Ak vám zablokuje web, lebo ste si ho spojili s facebookom a nejako ste využívali jeho diery a web nezaplatíte, zrušíte, smoliar je ten, čo si ho ako voľnú doménu kúpi neskôr. Pri pokuse zriadiť webstránke facebook stránku ide všetko, no len čo chcete načítať prvý článok, objaví sa hlásenie, že stránka bola zablokované pre porušovanie pravidiel. Ako nový majiteľ nemáte ani poňatia o čo Facebooku ide. Osobná skúsenosť. Už niekoľko mesiacov každý jeden týždeň vypĺňam formulár, ktorý mi facebook zobrazí, aby nakoniec mali u seba už 70 vyplnení formulára s mojim vyjadrením, že ich blokovanie je naozaj chybou. Nie, facebook nereaguje a hoci sám ponúka formulár pri zablokovanom webe, aby som vysvetlil v čom je problém, nenastala už viac ako pol roka žiadna zmena.

Nevhodné stránky a označovanie je na nič
Stránky, ktoré želajú smrť slovenským hokejistom mali vďaka iniciatíve mnohých ľudí nie len zo Slovenska naozaj veľký počet kliknutí na nahlásenia za hanlivé výrazy a rôzne negatívne prvky, ktoré by za normálnych okolností malo stačiť nahlásiť. Facebook však akosi odignoroval veľký počet Slovákov, ktorí chceli zrušiť stránky, ktoré neurážali len hokejistov, ale celý slovenský národ. Hanlivo a nechutne sa neznámy autor textov a amatérskeho grafického obsahu obúval do Slovenska, jeho prvkov, štátnych symbolov a nestalo sa za dva mesiace nič. Šialenec vystupujúci pod menom Arnošť Bulva mobilizoval niekoľko antiklubov, kde sa viacero ľudí odhodlalo nahlásiť jeho profil za vulgarizmy a neustále napádania Slovákov. Nestalo sa nič ani po takmer troch mesiacoch.

Mohutná reklama z pôvodne fajn stránok
Stali ste sa fanúšikom celkom originálnej stránky so zaujímavým obsahom? Facebook nedokáže udržať majiteľov a autorov takýchto stránok na uzde. Tým, že vytvoril stránky vytvoril aj priestor pre mohutný biznis pre rôznych pochybných predajcov a doslova slabochov, ktorí až vďaka spamovaniu na facebooku a vnucovaním reklamy na rôznych stránkach dokázali zarobiť a dokážu vôbec fungovať. O niektorých predajcoch, ktorí vo veľkom spamujú na rôznych skupinách, alebo ich sami založili, sa nedajú mimo facebook vôbec nájsť. Šialenstvo okolo reklamy na facebook stránkach je bližšie popísané aj v článku.

Nemazanie fotografií a osobných údajov
Už niekoľko článkov a žurnalistov dokázalo, že Facebook nikdy nezmazal jedinú fotku, ktorú ste si nahrali a potom zmazali. Uchováva sa všetko, každá jedna veta, oprava, fotografia, veta, nastavenie. Skrátka doslova každá jedna drobnosť, čo ste kedy nahrali na Facebook.

Ochrana pred stiahnutím celého obsahu nulová
Facebook nemá ochranu pred tým, aby si niekto neurobil dobrý deň a nestiahol údaje o každom jednom užívateľovi, aj tie skryté, vrátane fotografií a rôznych detailov. Presvedčilo nás o tom niekoľko hackerov, ale napríklad aj suverén na doméne profileengine.com, ktorý stiahol kompletne všetko ešte pred vyše rokom a poškodzuje odhalením skrytých údajov aj niekoľko užívateľov Facebook. Kým túto službu nezaujíma, že dáta neboli poskytnuté jej, ale Facebooku, Facebook nezaujíma, že máte problém a nezaujíma sa ani o ochranu údajov.