Povaľuje sa vám doma kopec vecí, ktoré nemajú už u vás využitie, ale ste presvedčení, že by sa nikomu mohli hodiť? Skúste ich predať. Jedna vec je nájsť inzertný portál, kde niekto prejaví záujem, a iná vec je ponúknuť vec na barterovom inzertnom portáli. Vo svete už zožali sv oj úspech, pomaly sa to dostáva aj k nám. Tam môžete všetko ponúknuť na výmenu za niečo iné. Vy ste pritom tým, čo si určí, o akú oblasť, alebo o aký konkrétny predmet máte záujem. Môže sa nájsť človek, ktorý bude mať práve vašej požiadavky dostatok a hodí sa mu to, čo ponúkate. Na takomto princípe na Slovensku funguje veľmi málo barterových inzertných portálov. Pri niektorých sa pozastavuje logika s akou vôbec používajú pojem „barter“. Na celom Slovensku sa výhradne bartrovacie a predajné stránky nachádzajú na adresách:

http://superbarter.sk/ponuky
(neprehľadne spracované stránky s komerčnými ponukami)
http://vymenicka.sk
(prehľadný a dizajnovaný slovenský portál bez komercie)
http://www.bartrova.sk
(len pre firmy, výrazná billboardová kampaň na Slovensku)

Výmenička vychádza najlepšie
Zrejme len pár týždňov starý portál Vymenička na adrese vymenicka.sk ponúka zrejme viac, než mnohé iné, ktoré vôbec Google vypľul. Pri vyhľadávaní sa nepodarilo nič poriadne nájsť napriek snahe a tak zostáva predpokladať, že oproti Českej republike sme aj v tejto oblasti mierne pozadu. V každom prípade situáciu zachraňuje portál Výmenička, ktorý umožňuje pridať inzerát aj bežným ľuďom a aj bez registrácie. Neobmedzuje sa len na firmy, ale ponúka možnosť vymieňať aj bežným ľuďom. Inzeráty uvedené dodnes tam dávajú logiku a sú jasné. Niekto ponúka niečo, no chce za to niečo iné. Nie vždy sa trafí človek do toho, že niekto jeho inzerát uvidí a rovnaký človek bude mať záujem, ako aj čo ponúknuť. Stále sa však dajú nájsť na tomto mieste aj rarity, ako zrejme pokus o vtip:

Sokra za auto - vymenicka.sk

 

Už ste si nepochybne zvykli, že občas spomenieme zaujímavé služby a prvky na webe, ktoré nás zaujali. Bez toho, aby chcel niekto robiť priamo reklamu barterovým portálom, je dobré spomenúť, že ide o zaujímavý spôsob, ako vec predať, alebo jej nájsť iné využitie. Pritom žiadna z menovaných služieb sa neobmedzuje len výhradne na hmotné veci. Sú to aj služby, rôzne úkony, marketing a mnoho iného.