Systémov, ktoré užívateľov očaria jednoduchosťou a predsa bohatými možnosťami, je dnes pomerne veľa. Konkrétny príklad si hneď uvedieme pri projekte, ktorý slúži na zdieľanie informácií cestovateľov a dovolenkárov s ostatnými cestovateľmi, ktorý sa do konkrétneho hotela chystajú, alebo pri výbere hotela sa snažia nájsť o ňom viac informácií. Recenzie hovoria o reálnych skúsenostiach iných ľudí. Aj keď aj v tejto oblasti možno polemizovať o objektivite jednotlivých hodnotiteľov, rovnako ako hodnotiť ich spôsob vyjadrovania, stále ide o spôsob, ako upozorniť na nedostatky a pozdvihnúť plusy jednotlivých hotelov. Portálov s podobným fungovaním existuje na internete nespočetné množstvo. Len málo ich je však tak prehľadných ako tento projekt, ktorý netlačí nikde priveľa reklamy, nepúta pozornosť drobným písmom, ale priamo informuje o všetkom, čo ponúka. Vlastne nič skryté na vás nečíha nikde. Pokiaľ hľadáte recenzie hotelov, práve tu ich nájdete.

Recenzie hotelov

Hlavné stránky nezdržiavajú
Hlavná stránka portálu Recenzie-hotelov.sk pôsobí dojmom neustáleho pochybu a aktualizácie. Hľadáte konkrétny hotel? Skrátka ho zadáte do hlavného vyhľadávacieho okna a pokiaľ si neviete rady, systém vám ponúkne hotely s podobným názvom. Vyhľadávať sa dá aj konkrétne letovisko, napríklad Hurghada, alebo Kréta. Dostupné sú hneď bez nutnosti scrollovania najnovšie príspevky a pod nimi najúspešnejšie hotely. Čísla pritom vychádzajú z celkových hodnotení cez priemer. Mimo Facebook a tlačidlo pre pridanie vlastnej recenzie už na stránkach nenájdete nič. Aj preto ich možno hodnotiť ako priame a stručné.

Kategórie a jednotlivé hotely
Po systémovej stránke vyzerajú stránky navrhnuté dobre. Nepochybne nejde o projekt rýchlej práce, keďže každá recenzia obsahuje množstvo údajov aj o tom, aká veľká bola návšteva hotela, či bol pisateľ s rodinou, v páre, alebo ako jednotlivec. Na základe toho je aj možno inak vnímateľná recenzia, keďže nie každý hotel je ideálny aj pre obchodné návštevy, aj pre rodiny s deťmi. Pri hoteloch, ktorých je pomerne dosť, vlastne neznáme množstvo, sa okrem fotografie a celkového hodnotenia objavuje aj celkový sumár hodnotení. Niekde ide o desiatky hodnotení, inde len o pár. Každé sa však zobrazuje pod hotelom a kliknutím sa zväčšuje. Default zobrazuje len všeobecné hodnotenie, čo mnohým pre rýchle získanie predstavy postačuje, a k tomu aj hodnotenie v percentách. Teší aj zaujímavosť v podobe poradia konkrétneho hotela v rámci konkrétneho kraja.

Pridávanie sme si vyskúšali na jednom z hotelov, ktoré sme nedávno navštívili. Samotné pridanie nemožno odhadovať na presný čas. Ide o individuálne trvanie aj vzhľadom pre určitú slobodu, ktorú pisateľ hodnotenia má pri oblastiach ako hodnotenie izby, personálu, ďalej možností a športu v okolí, či tipov na výlet. Každá z týchto oblastí okrem poľa pre vlastné hodnotenie obsahuje hviezdičky, ktoré ďalej tvoria základ pre hodnotenie hotela. Po pridaní je jedným z krokov v závere ja možnosť pripojenia vlastných fotografií. Pridaním recenzie sa dá zúčastniť súťaže o zájazd do Turecka.