Software

KeyCaptcha, ochranný prvok pre stránky vyzerajúci ako puzzle

tonery

Asi najzábavnejšiu CAPTCHA ochranu, akú sme v poslednom čase videli, vyvinuli pod názvom KeyCaptcha. Jej úlohou je uchopiť myšou dielik z obrázka v hornom ľavom rohu a preniesť ho na hlavný obrázok do stredu tak, aby vytváral obraz. Obraz máte aj predkreslený v pravom hornom rohu. To len pre istotu, ak by ste nemali istotu, či skladáte obrázok správne. Captcha je prvok, ktorý nás síce zdržiava, no čím je ťažšia, tým sa ťažšie dá obísť a dané miesto je poznačené podvodnými praktikami, automatizovanými službami a spamom.

KeyCaptcha

KeyCaptcha je vlastne puzzle ochranný prvok, ktorý núti skladať obrázok. Podľa oficiálnych stránok je určený pre systémy a scripty ako Drupal, WordPress, Joomla, Bulletin, IPBoard fóra, či xenForo, Concrete5, phpBB, Simple Machines Forum, MediaWiki, PunBB, MyBB, Movable Type, DataLife Engine, Phorum, Woltlab BB, OpenCart, Pligg, XOOPS. Plusom je, že je bezplatný a zábavný. Prijíma aj pokusy s jemnými odchýlkami, ale to je už vecou rýchlosti, s akou sa snažíte prejsť ďalej.

Určite lepšie ako výber podľa zadania
Puzzle sú nepochybne lepšie, ako captcha v podobe viacerých obrázkov, na ktorých je nutné vyberať napríklad tortu medzi koláčmi. Najlepšie sú prípady, kedy samotní kontrolóri nemajú ani poňatia, čo dávajú do úlohy a čo je má byť jej výsledkom. Alebo keď je úlohou vybrať obrázky len s riekami, no netušíte, že zadávateľ počíta jazero ako rieku. Systém v ktorom ide o slovíčkárčenie a odhad mysle pôvodného zadávateľa, to nebude asi ten pravý systém, na rýchle a bezpečné overovanie.

You may also like

More in:Software