Download & ShareSvet internetu

Zoznam warez fór a diskusií venujúcich sa pirátskemu sťahovaniu

Stránky venované sťahovaniu ilegálnych, pirátskych, hovorovo a nesprávne „voľne šíriteľných hier a filmov“ sú v rámci celej Európy najrozšírenejšie v rusky hovoriacich krajinách, v Poľsku, Čechách a na Slovensku. Slovensko je v tom tak trochu bokom najmä preto, že si častokrát vystačíme s českou scénou, ktorá vie plnohodnotne zastúpiť potreby a dopyt na Slovensku. Ide o fóra, ktoré majú niekoľko spoločných znakov. Každé jedno sa odvoláva na to, že súbory nie sú umiestnené u nich tiež často spomínajú na fakt, že ak niekto vie o ilegálnom súbore, je povinný ho nahlásiť. Lenže ilegálne – pirátske sú azda všetky produkty.

Pirát a sťahovanie

Zoznam „WAREZ“ miest

Zostavili sme zoznam miest, ktoré vyzerajú podobne, v mnohom rovnako, navzájom si dokonca niekedy kopírujú obsah a odkazy na ilegálne hry. Všetky z týchto miest zabúdajú na fakt, že aj navádzanie na trestný čin a preukázane jasná aktívna činnosť na neautorizovanom šírení niektorých chránených diel je vážnym problémom. Ďalšia vec je, že rovnako ako české, tak aj slovenské úrady nevedia zakročiť, nevyznajú sa na internete a tak je fungovanie podobných stránok a komunít „zástancov bezplatného virtuálneho sveta“ stále dosť neohrozených. Sťahovať niečo pre vlastnú potrebu je fáma, ktorá nikdy neplatila, pretože aj sťahovanie pre vlastnú potrebu je možné len v prípade, ak ste vlastníkom originálneho software v záujme nepoškodiť ho, alebo v záujme sprevádzkovať produkt, na ktorý máte právo (licenčný kľúč), ale disk je poškodený. Takých prípadov je minimum. Napriek tomu sme zostavili zoznam aktuálne na webe pôsobiacich warez diskusných fór, ktoré umožňujú náhľad do takýchto miest a sťahovať si takmer čokoľvek. Publikovaním nenavádzame na trestnú činnosť, ale upozorňujeme na mieru pirátstva. Aktuálny zoznam je z prvých strán samotného Googlu, skutočný počet funkčných Warez fór presahuje v ČR a SR stopäťdesiat.

http://warezhaus.cz/
http://forum.warezator.com/
http://www.forumwarez.info/
http://www.warez.lapaj.net/
http://www.warforum.cz/
http://war-forum.net/
http://www.war4all.com/
http://warcenter.cz/
http://wareznet.cz/
http://warezforum.cz/
http://best-warez.cz/
http://www.nwf.cz/
http://forum.warezator.com/
http://ulozto-forum.cz/
http://www.warez.azbase.net/
http://cucaj.sk/
http://www.warmacher.com/
https://www.ourphorum.com/
http://www.best4you.sk/
http://war4u.sk/

Radi by sme upozornili, že článkom nenavádzame na trestnú činnosť, ale upozorňujeme na rozsiahle fungovanie „WAREZ“ komunity a zaujímavú podobnosť jednotlivých diskusných fór, ktoré sú plné detí, aj plnoletých, aj keď sú rovnako tak plné porna, erotickej inzercie a to bez akéhokoľvek varovania k nedostupnosti veku a obmedzenia pre neplnoletých.

You may also like