Svet internetu

Megaupload asi nebol typický pirát, a dnes dokonca zmenil obsah

tonery

Megaupload určite nebol taký pirát ako tí, ktorí z neho robili úložisko pirátskych kópií všetkého možného. Naozaj sa dá pochybovať, že by samotný zakladatelia a správcovia aktívne nahrávali pirátske kópie na svoj server. Dokonca sa zdá, že toto všetko je len veľké divadlo, pretože sa Universal Studios báli o prichádzanie o zisky, keď Megaupload spustí službu MegaBox, v ktorej mohli svoju hudbu predávať speváci priamo, bez potreby vydavateľa. To si myslí niekoľko ľudí v komentároch aj v Čechách, aj v Holandsku, Francúzsku a USA. Boj v tejto sfére je tak vysoko postavený, že my bežní smrteľníci ho len ťažko môžeme pochopiť. Nech mal ktoľkovek veľký záujem na rýchlom zničení webu aj ľudí okolo neho, urobil to poriadne. Dokonca samotnému zakladateľovi Kim Dotcomovi už odviezli z krásneho domu všetky autá, hoci nemali žiadne hardisky, ani flash pamäte. Že by aj štvorkolesové tátoše odrazu niekto chcel? Zvláštne je na tom mnoho vecí. Napríklad aj to, že Megaupload dokonca ani nebol tým pravým pirátom. Veď piráti sú vlastne tí, čo k nemu súbory nahrávajú. Bežní ľudia medzi nami. Práve na zajimavosti.net je jedna hypotéza, ktorá sa hrá s myšlienkou, že by celá vina nemusela byť len na bedrách Megauploadu, ale že niekto mohol niekde pochybiť. že by polícia bola naozaj taká pohodlná a vyriešila by jedno úložisko, keď ich v skutočnosti je niekoľko stoviek ďalších?

Na stránkach Megaupload.com sa momentálne objavuilo už aj hlásenie o trestnom konaniu a zastaveniu prevádzky z dôvodov porušenia autorských práv.

Hlásenie

Článok o myšlienke, či naozaj megaupload bol tak vinný, ale tiež sa tam spomína niečo o tom, že ak bol problém s autorskými právami, megaupload ho riešil. Nevyhýbal sa tomu. A to aj vtedy keď išlo o malý bezvýznamný program. Viac na zaujimavosti.net

foto source: aktuálny stav www.megaupload.com

You may also like