DoményZaujímavosti

Múdrejšie letiská sa postupne vylepšujú aj pomocou domény *.AERO

Už sa vám nepochybne pri cestovaní lietadlom stalo, že ste si chceli preveriť let, alebo nejaké informácie. Mnohí z nás zažili komplikované hľadanie adries napríklad pre Košické letisko, ktoré svojho času malo pre rôznych špekulantov problém uchytiť sa vo vyhľadávačoch na prvom mieste a predbiehali ho rôzne MFA (Made for Adsense) stránky a fingované bezhodnotné čudá. Problém môžu mať mnohí aj preto, že letiská používajú názvy miest a slovo letisko v rôznych podobách pred slovom a za slovom. Práve to špekulanti zneužívali. Viac svetla a najmä konečne definitívny zmysel hľadania správnych domén a názvov môže priniesť koncovka *.AERO, ktorú už má nejaký čas aj naše Bratislavské letisko, a.s.

Potrebný je poriadny marketing
Stačí poznať medzinárodnú skratku letiska, ktorá je vo svete jedinečná a zakončiť ho koncovkou *.AERO. Tento pomerne jednoduchý kľúč by mohol znamenať konečne reálne riešenie, ktoré je síce viazané na poznanie skratky, no dnes nie je problém presnú skratku nájsť na internete a tak aj cestu k letisku. Verím, že Google už má dávno inštrukcie na posilnenie konkrétnych letísk cez oficiálne skratky. K mnohým letiskám sa táto vymoženosť dostáva pomaly, odhadom ide len o 10 percent letiskových miest. V každom prípade je však nutné, aby na letisku existovalo marketingové oddelenie, ktoré si uvedomuje tento fakt a výhody takéhoto označenia. *.AERO totiž nie je prioritne len pre letiská, ale aj pre letecké spoločnosti, výrobcov techniky a podobne. Mnohí ako keby dnes ešte stále spali. Letísk, ktoré reálne využívajú jasné *.AERO aspoň cez redirekt, ak nie ako priamu doménu, je stále málo.

bts.aero - Bratislavské letisko

Bratislavské letisko na doméne AERO
Stránky bratislavského letiska majú dlhodobo veľmi dobrý marketing. Pekný a prehľadný systém s aktuálnymi informáciami prepínateľnými do EN, DE a HU jazykov sú obohatené o pekné ikony. To všetko je prístupné na doméne http://bts.aero/

Pražské letisko, Viedeň a ďalšie letiská vo svete
V podobnom duchu pokračujú aj iné veľké letiská. Napríklad to pražské, ktoré zmenilo nedávno názov na Letisko Václava Havla, je stále dostupné na doméne www.PRG.aero, napríklad aj Viedeň, pokiaľ máte pridlhú adresu Viennaairport.com, tak stačí zadať www.VIE.aero a ste tam. Nižšie zopár príkladov.
http://www.jfk.aero – New York (USA)
http://www.mia.aero – Miami (USA)
http://www.ost.aero – Ostend a Bruges
http://www.dme.aero – Moskva Domodedovo (Rusko)
http://www.led.aero – Petrohrad (Rusko)
http://www.IAD.aero – Washington (USA)
http://www.lax.aero – Los Angeles (USA)
http://www.phl.aero – Philadelphia (USA)
http://www.sea.aero – Seattle (USA) a iné

You may also like

More in:Domény