Software

Nové užívateľské rozhranie čítačky PocketBook Touch Lux 2

Výrobca čítačiek elektronických kníh PocketBook pre majiteľov modelu PocketBook Touch Lux 2 pripravil aktualizáciu systému v podobe firmware 5.2. Ten je k dispozícií na stiahnutie cez oficiálne stránky PocketBook, pričom každý majiteľ si tak má možnosť aktualizovať a vylepšiť možnosti, ktoré mu čítačka ponúka.

Model PocketBook Touch Lux 2, ktorému sa podarilo zvíťaziť aj v hodnotení Red Dot Design Award 2014, mierne mení užívateľské rozhranie. Vylepšuje používanie čítačky a sprehľadnuje v nej samotnú orientáciu. Štartovacou obrazovkou po načítaní celej čítačky je odteraz vaša knižnica s uloženými knihami. Aktuálne knižné tituly pri novom firmware získavajú pozíciu celkom hore, zatiaľ čo posledné stiahnuté e-knihy sú pod nimi.

Vylepšená knižnica
Knižnica od predošlej verzie prešla redizajnom. Každá z kníh má odteraz veľký a rozpoznateľný obal a knižky si môže čitateľ zoraďovať podľa niekoľkých kritérií. Na spôsob klasických políc vo vlastnej izbe sa bude dať graficky a prakticky meniť poradie kníh aj priamo tu. Ak aj v osobnom živote dávate knihy do políc podľa vlastnej hierarchie, prečo by niečo také nemohla zvládnuť aj vaša čítačka? Do kritérií je odteraz počítaný aj dátum a autor.

Zjednodušené a ľahšie
Hlavná stránka sa dočkala zjednodušenia, čo prinieslo aj vyššiu prehľadnosť. Tri hlavné aplikácie zostali, ostatné sa skryli do rozbaľovacej rolety v hornej aj dolnej časti obrazovky. Vylepšené boli aj notifikačné vlastnosti, prvky a rôzne detaily. Súčasťou firmware 5.2 je aj Adobe RMDSK 10 a Adobe DRM 3.0.

Vďaka redukcii počtu aplikácií na hlavnej stránke na tri, sa pohodlnejšou stala aj interaktivita so zariadením. Všetky ostatné aplikácie sú teraz umiestnené v rolovacom menu, ktoré sa nachádza v hornej aj v dolnej časti plochy. V neposlednom rade prešli zmenou dizajnu aj notifikačné služby – teraz sú pohodlnejšie a poskytujú viac informácií.
PocketBook Touch Lux 2 je úspešným modelom čítačky s LED podsvietením, procesorom s výkonom až 1 GHz a pamäťou úctyhodných 4 GB. Pri takejto kapacite je možné hovoriť o stovkách kníh, ak nie tisíckach. Samozrejme záleží od podoby jednotlivých súborov.

You may also like

More in:Software