Domény

Online hromadný overovač voľných domén

Neraz som sa snažil nájsť voľnú doménu a nástrojov na to, aby bolo možné voľnú doménu overiť, je niekoľko. Čo však v prípade, že mi ide len o slovo a zaujíma ma, ktoré koncovky sú k dispozícií? Aj tu sa možno pýtate viacerí, ale nenapadá vám nič. Ponúkam preto dva tipy, ako sa dostať u kompletnému prehľadu toho, čo voľné je a čo nie. Oba systémy sú priamo prístupné, bez hľadania a prihlasovania.

www.Atlantis.sk
Na ľavej strane v menu sa nachádza okno, kde postačí napísať len slovo, bez koncovky. Následne vám nájde niekoľko koncoviek, avšak atlantis.sk je cenovo drahý a tiež overenie je časovo zdĺhavejšie. Zahŕňa však ihneď zobrazenie WHOIS v prípad, ak je doména už chytená. Služby však po osobnej skúsenosti neodporúčam najmä pre cenu a spoplatnenie aj toho, čo bežne spoplatnené nie je.

www.Gigaserver.cz
na podobnom mieste, taktiež v ľavom hornom menu, nájdete políčko pre zadanie domény. Klikajte však na OVĚŘIT VŠECHNY TLD >, čo je druhým odkazom. Overením tak získate prehľad o množstve iných domén, mimochodom ide o veľmi rýchle zobrazenie hromadne overených domén.


link: http://www.gigaserver.cz/whois/

Pri hľadaní niekde v zahraničí ani neodporúčam. Poväčšine náš ľud hľadá *.SK, *.CZ, *.EU a práve tie nájde na oboch a čo sa rýchlosti týka a následne aj cien prípadnej priamej kúpy domén, vedie práve druhý príklad. Ostatné overovače ma neoslovili ani rýchlosťou, ani ponukou, ani stabilitou.

You may also like

More in:Domény