České soutěže a topovanie inzerátuČeský portál Ceske-souteze.cz, ktorý funguje ako zoznam súťaží na internete, ponúka rovnako, ako mnoho iných portálov, zvýraznenie súťaží. Samozrejme, ide o platenú službu, ktorej sme priamo nechceli robiť reklamu, no pre možné otázky iných užívateľov a záujemcov o zvýraznenia súťaže som si povedal, že krátkou analýzou zhodnotím, či má zmysel zvýraznenie dokonca pre slovenskú súťaž. Pravdou je, že propagovaná súťaž bola pre Slovensko a tak význam príliš na prvý pohľad nemala. Napriek tomu, že ide o český portál, sa našlo hneď v prvý deň minimálne 102 ľudí, ktorí prišli na slovenské stránky k slovenskej súťaži. Druhý približne rovnako tak. Pokiaľ teda máte rovnaký prípad – slovenský web a zvažujete zviditeľnenie na českom súťažnom portáli, tu je malý náhľad úspešnosti. V každom prípade vždy zaváži aj obsah súťaže. Tá naša sa týkala potravín a nápojov.

Výhodou topovania na týchto stránkach je fakt, že v Čechách sa stretnete s oveľa väčším počtom súťaží prijatých v jeden deň a topovaný zostáva stále na očiach. Tieto stránky sú dokonca najväčšie u našich susedov, kam chodí taktiež veľa Slovákov. Mnohí bývajúci v Českej republike majú stále rodinu na Slovensku a tak zároveň aj adresu, s ktorou sa môžu zúčastniť tej našej.
V každom prípade platí, že pokiaľ zvýrazňujete, má to zmysel v prípade komerčných súťaží. Ak ide o stránky, ktoré nie sú komerčné a z účasti súťaži pri lákavej cene má obchod možnosť získať nových zákazníkov a zaujímavú reklamu. magazíny a informačné stránky to majú horšie, keďže je možné, že vôbec neupútajú článkami a človek sa už nevráti. Vyprofiluje sa tak v očiach návštevníka ako nezaujímavý. Áno, aj toto môže byť náš prípad.

Kam registrovať súťaže?
Ohľadom súťaží sme si už niekoľko krát povedali niečo o miestach, kam súťaže registrovať. V posledných dňoch sme osobne využili aj ďalší, menej krát spomínaný: Sutazim.sk